Zwycięzców nie będzie.

Kto przegra w obecnie toczącej się wojnie na Ukrainie? Wszyscy przegrają.

Rosja i Rosjanie, jak galopem przelecieć po ich historii, ma to do siebie, że najpierw musi dostać tęgie baty, by się zbudzić i zacząć walczyć i zwyciężać.

Przykłady. Jarzmo mongolskie, wojny z zakonem niemieckim, wojny szwedzkie z Karolem XII, wojny z Polską czasów Zygmunta Wazy i Batorego, z Francją Napoleona i Niemcami Hitlera

Ameryka odwrotnie. Pcha się sama w konflikt, z razu be pośpiechu, czasem miarowo i z długim rozbiegiem. W większą wojnę potrafi wchodzić po przygotowaniu i stopniowo. Lubi eskalować. Znakomitym przykładem na wchodzenie w wojnę i jej eskalacje była wojna w Wietnamie

Dobry wojak, kiedyś przed laty powiedział, że do zwycięstwa trzeba wybrać odpowiedni czas, odpowiednie miejsce i zgromadzić odpowiednie siły.

Obecna wojna Rosji  na Ukrainie może posłużyć nam jako zaprzeczenie tez dobrego wojaka.

Czas wojny, mocno bo o kilka lat spóźniony.

Miejsce również źle wybrane, bo nie Donbas i nie Mariopol, czy Cherson, a kilka budynków rządowych w Kijowie.

No i siły też źle dobrane, bo nie czołgi, a jedynie lotnictwo i bezzałogowe latające maszyny, drony i rakiety.

Gdy dokonuje się tak złych wyborów, gdy na dodatek liczyło się na kwiaty i delegacie powitalne, to trudno oczekiwać zwycięstwa, a na pewno szybkiego zwycięstwa. A gdy szybkiego zwycięstwa nie ma, to będzie Ameryka z jej historyczną tendencją do wchodzenia w tą wojnę poprzez coraz to większe angażowanie się, poprzez eskalacje swojej w niej obecności.

Najpierw swoich agentów, Nulan już tam była. Kolejno doradców, szkoleniowców, najemników. Dostaw coraz to nowych rodzajów broni.

Czy wejdą tam amerykańskie wojska?

Ta opcja bynajmniej nie jest niemożliwa.

Będą to siły wielonarodowe, france, germany, brytole. Kanadyjczycy, Polacy, Rumuni, Chorwaci, Czesi, Albańczycy, Gruzini.

Putin ostrzegł, że jeśli Rosja będzie zagrożona to użyje broni atomowej.

Ale przeciw komu?

Nigdy nie odważy się jej użyć przeciw Ameryce bo po pierwsze wojuje jedynie z Ukrainą.

Z Ameryką wojny nie ma.

Jeśli użyje jej w stosunku do Ukrainy, to rzecz jasna Ukraina jako, że na jej terytorium była w czasach ZSSR bron atomowa i możliwe, że kilka takich bombek gdzieś w podziemnych magazynkach pozostało, (amerykanie mogą pomóc je odnaleźć) wiec tez może jej użyć przeciw Rosji.

Kto będzie wygranym w takiej wojnie?

Uważa się, że II wojnę światową wygrał ZSSR.

Jednakże gdyby zaraz po wojnie, przejść się ulicami Stalingradu, a właściwie po tym morzu ruin jakie zostało z tego miasta, można by mieć wątpliwości czy naprawdę było to zwycięstwo.

No cóż, ludzie bez wyobraźni mogą pisać, że Rosja wojnę wygrała.

Tym czasem wojna dopiero się zaczęła.

I nie będzie w niej zwycięzców ani pokonanych.

Wszyscy przegrają.

Oświat

Oświat - Rozum drogowskazem Praca chlebem Prawda orężem

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

2.68

liczba ocen: 28

 • Jak długo?

  Obecnie można powiedzieć, że Rosja w wojnie na Ukrainie odnosi umiarkowane sukcesy. Wojna, można jednak rzec, straszliwie się ślimaczy.
  To daje zachodowi czas na opracowanie własnej startego w wojnie z Rosją.
  Bo że taka będzie nie ulega wątpliwości.
  Oczywiście nie mówimy o wojnie totalnej i w bezpośrednim starciu, a raczej o wojnie ograniczonej do obszaru samej Ukrainy i co najwyżej najbliższego sąsiedztwa. Krajów bałtyckich, Polski, Rumuni, może Finlandii.
  Wojny na długie lata i z ogromnymi stratami i zniszczeniami.

  • Jak długo?#Oświat

   To mogłaby być prawda, gdyby Zachód był monolitem i konsolidował się w trakcie walki. A jest odwrotnie. Do tego zaczyna się kryzys gospodarczy o niewyobrażalnej skali.

   • Jak długo?#Oświat#Krzysztof J. Wojtas

    Nie musi być monolitem.
    Nigdy nie był i nie będzie.
    Jak to mówią, każdy sobie rzepkę skrobie, ale naciski amerykańskie zawsze tak działają, że chciał czy nie chciał, idą we wspólnym froncie i każdy szuka w tych wojennych awanturach korzyści dla siebie.
    A kryzys?
    Wojna jest dobra na każdy kryzys.

  • Jak długo?#Oświat

   Zachód nie jest w stanie opracować żadnej sensownej strategii w wojnie z Rosją. Wszystkie projekcje zachodu w tej już toczącej się wojnie, okazały się tylko bełkotem amatorów.

 • w uzupełnieniu

  Amerykanie lubią długie wojny.
  Udowodnili to w Wietnamie, a ostatnio w Afganistanie.

  • w uzupełnieniu#Oświat

   Wiadomo: lubię dostać solidnie w dupę. Dobrze się do tego przygotowują.

  • w uzupełnieniu#Oświat

   Do ostatniego Ukraińca. Niebawem rezerwista lub poborowy będzie musiał uzyskać zgodę wojskowego urzędu meldunkowo-zaciągowego na opuszczenie osiedla. Ukraińskie media donoszą o ścisłym rozliczeniu nowego mięsa armatniego dla reżimu Zełenskiego.
   h ttps://t.me/RVvoenkor/17970

 • Zwycięzców nie będzie

  Z jednym tu się można zgodzić: jak nie ma stron wojny, oraz dobra, które by zapanowało na gruzach zła, to i zwycięzców nie będzie.

  Proponuję zacząć od tego, że USA już jest stroną tej wojny.

  • Zwycięzców nie będzie#miarka

   USA prowadzi wojnę przeciw Rosji od momentu zakończenia II wojny światowej.
   Można nawet postawić tezę, że także dużo wcześniej. Bo w rewolucji październikowej też były dolary amerykańskie

 • Wojna dopiero się zaczęła. I nie będzie w niej zwycięzców ani pokonanych. Wszyscy przegrają.

  Przychylam się do tego wniosku, gdyż nie jest to wojna, a zdaniem "cara" " - specjalna operacja wojskowa" Będzie ona trwała do czasu, aż "sleepy joe" powie stop, bo globaliści tak mu każą powiedzieć, gdy osiągną założone cele. Wszyscy wówczas ogłoszą się zwyciężcami, lecz rzeczywistość będzie inna, bowiem wszyscy będą przegaranymi, bo to jest główny cel tej wysoce śmiertelnej hucpy.

  • Wojna dopiero się zaczęła. I nie będzie w niej zwycięzców ani pokonanych. Wszyscy przegrają.#Playset

   Będzie ona trwała do czasu, aż "sleepy joe" powie stop

   Ten facet ma najmniej do gadania.
   W USA gałęzie gospodarcze to budownictwo, przemysł samochodowy i lotniczy, rolnictwo i zbrojeniówka.
   A pardon. Jest jeszcze pepsi cola i Hollyfiut
   Jak jest wojna, to przemysł zbrojeniowy pracuje pełną parą. Ludzie zaczynają zarabiać, zaczynają wydawać kasę, napędzać pozostałe gałęzie produkcji.
   To jest dla amerykanów niezwykle ważna sprawa.
   Jak to oni mówią?
   Niech będzie wojna byle by była robota.

  • Wojna dopiero się zaczęła. I nie będzie w niej zwycięzców ani pokonanych. Wszyscy przegrają.#Playset

   Szczera rozmowa, jak żyd z żydem, o przyszłości, czyli o NWO – https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/04/07/szczera-rozmowa-jak-zyd-z-zydem-o-przyszlosci-czyli-nwo/

   Globalizacja – syjonizm – NWO – nowoczesna zbrodnia przeciw ludzkości – https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/06/15/globalizacja-syjonizm-nwo-nowoczesna-zbrodnia-przeciw-ludzkosci/

   Klimat dla barbarzyńców – https://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/12/04/klimat-dla-barbarzyncow/

   „Globalne ocieplenie”, czy „globalne zażydzenie” klimatu? – https://wiernipolsce1.wordpress.com/2019/10/05/globalne-ocieplenie-czy-globalne-zazydzenie-klimatu/

  • Wojna dopiero się zaczęła. I nie będzie w niej zwycięzców ani pokonanych. Wszyscy przegrają.#Playset

   Na Litwie to mają wesoło, oficjalną inflację 20% tendencja mocno wzrostowa i śmieszną walutę euro, także będą dziadować strasznie, osiągną poziom cygana ale nadal będą wszystkim podskakiwać ze swoim naczelnym hasłem NO I CO CHCESZ W MORDĘ? Ale to tylko za dnia, bo będą chodzić spać z kurami taki prąd będzie drogi.

 • "Z Ameryką wojny nie ma."

  Nie ma i nie bedzie.
  Amerykanie próbują wystrzelić rakietę hipersoniczną.
  Wczoraj dokonywali proby, ktora zakonczyla sie fiaskiem.
  Link: https://www.rt.com/news/558115-hypersonic-test-fail-pentagon/
  Ameryka ma duze dziedzictwo wojskowe, ogromny budżet wojskowy, dużo lotniskowców, ale jeśli chodzi o rozwój przyszłej broni to USA przegrywa. Ma to absolutny sens , ze Chiny czy Rosja czyli kraje z działającymi systemami transportowymi bez ćpunów i czarnych gangów na ulicach maja również lepiej działające zespoły rozwoju rakiet hipersonicznych. Ameryka to spocony grubas, który chucha i dmucha jakby miał zaraz zemdleć. Może Żydzi powinni byli to trochę bardziej przemyśleć, zanim zamienili swój
  przodujacy naród obrońców swiatowej demokracjj w stado spasionych niechlujow i pedofili z obsesją na punkcie aborcji i
  tych wiatraków co to podobno produkuja energie elektryczna.
  Jedyni ludzie w Ameryce, którzy nie są grubasami to stojacy nad grobem czarni na fentanylu, albo homoseksualisci na steroidach. Natomiast amerykański rząd mowiacy o tym, że wkrótce zacznie wygrywać wojnę na Ukrainie, jest jak ćpun ktory gada o tym, że od jutra przestanie ćpać. Mowie co widze.

 • "Kto przegra w obecnie toczącej się wojnie na Ukrainie? Wszyscy przegrają."

  ----------------------------------------
  To jest tak naprawdę - odwieczna, jednostronna wojna czarciego pomiotu z ludzkością.
  Kto rządzi USrahellem, eurokołchozem, banderlandem, Rosją? Wystarczy popatrzeć - kto wywija atrapą Polski - i to bezczelnie - bo wbrew interesom Polaków?
  Mamy ustawkę pomiędzy V, czarcimi kolumnami rządzącymi w/w obszarami na Ziemi. Nie zapominajmy w tym miejscu o tym, że czarci pomiot zaflancował kiedyś Chinom komunę ze wszystkimi tego konsekwencjami - więc Chiny noszą znamię bestii - czy ktoś tego chce czy nie.
  Wniosek?
  Odpowiadając - jak w cytacie - przegra ludzkość - bo czarci pomiot z depopulacji o miliardy istnień i z kompletnego odczłowieczenia człowieka - nie zrezygnuje dobrowolnie. Nic nie wskazuje na to - aby ludzie go zmusili do tej rezygnacji.

 • Autor

  Dalej się kompromitujesz... Co z Tobą jest?

  //jak galopem przelecieć po ich historii//

  Galopem to dla Ciebie powierzchownie, płytko.
  Nie ma "ich historii" a tylko historia... A jeśli już to dla nich ale nie dla Ciebie. Ty możesz być tylko sobą albo kłamiesz.

  Nie możesz bąblu wiedzieć tego co kierujący Rosją i piszesz bzdury według tego jak Ci się wydaje, że powinno być na podstawie żenującej wiedzy, choć chciałoby się powiedzieć doświadczenia... Niestety o Tobie tak mówiąc nie byłbym szczery.
  Co do sposobu, czasu i tempa prowadzenia konfliktu to wspomniałem. Jak poprosisz to pomogę bardziej i udzielę szerszych wyjaśnień.
  Co do witania kwiatami jest mnóstwo relacji o wdzięczności miejscowych... Ale Ty chcesz widzieć kwiatki. I co jeszcze, mają być tulipany czy róże? Kolor?

  • Autor#Franek Ganek

   Naucz się komentować, merytorycznie, rzeczowo, a nie pisać pierdoły

   • Autor#Franek Ganek#Oświat

    Może nauczę ale co pewne to, że nie od Ciebie.
    Przecież widać...

   • Autor#Franek Ganek#Oświat

    Zaznaczyłem, że to co wypłodziłeś to stek kłamstw czy manipulacji. Nie o to chodzić by wygrażać każdemu komarowi... Lepiej posmarować się jakimś środkiem.

    //gdy na dodatek liczyło się na kwiaty i delegacie powitalne//

    Masz jakieś źródła?
    Nie masz. Najpewniej oskarżasz o niepowodzenie czy niedopełnienie czegoś co sam sobie wymyśliłeś, że ktoś zamierzał.

    Znam ten i wiele innych trików na codzień obserwując i doświadczając tego samego w relacjach indywidualnych a Ty...
    Dla mnie jesteś bąbel pyskaty.

  • Autor#Franek Ganek

   Psychopatycznemu żydostwu robi się na świecie nie tylko gorąco, ale też ciasno, czyli straszno.
   To ich te same sprzed tysięcy lat dążenia, przy czym zmieniły się metody. Ogłupioną, bezmyślną i pazerną część motłochu zwanego ludzkością czeka wymieranie, by żydowska oligarchia finansowa mogła się spokojnie po świecie panoszyć – mając wtedy w dupie jakieś klimatyczne ograniczenia.

 • Ines

  Będzie więcej nieudanych testów broni hipersonicznej.
  I co z tego.
  Za którymś razem dopracują mankamenty i też będą ją posiadać.
  Może za tydzień, może za miesiąc.
  Mają naukowców z całego świata, także z Rosji, Ukrainy, Japonii, Chin.

  • Ines#Oświat

   No tak. Fakt. Mają swoje zespoły naukowców. Jest tylko jeden problem. Ta nauka w ich wykonaniu wyraźnie dołuje. Wręcz już jak lawina. Zaordynowali sobie i rygorystycznie pilnują wdrażania parytetów w zespołach. Mniej liczą się kompetencje a mają mieć swój udział czarni i mniej czarni, hetero i wszystkie odcienie LGBT+, kobiety preferowane, itd. Z taką układanką personalną to Openheimer do dzisiaj pracowałby nad bombą A.
   Krzykiem to można wywołać lawinę a nie ją zatrzymać.

 • I to, bąblu.

  Broniący się może zyskuje siebie samego, czyli wszystko.
  Atakujący... już przegrał wszystko.

 • To nie jest wojna

  jaką znamy z historii czy z XXI wieku (Irak, Libia). Nie ma zmasowanych nalotów lotniczych i bombardowań wszystkiego jak popadnie. Jankesi przez ok. miesiąc bombardowali i ostrzeliwali Bagdad. Dla nich nie miało znaczenia ile cywili zginie. Na Ukrainie, w Donbasie jest inaczej. To Rosjanie.
  A tak gwoli ścisłości to nie Rosjanie wygrali II wojnę a ...żydzi. Ci z zachodu dali kasę a ci ze wschodu ludzi i wojska zaporowe.

 • 5* Zgadzam się, zwycięzców nie nie będzie. Ta wojna ma dwa fronty.

  Front #1. Ta wojna ma charakter prestiżowy; Rosja contra USA na ubitej ziemi Ukrainy. Żadna ze stron nie może sobie pozwolić na przegranie tej wojny. NATO tak czy inaczej będzie częściowo uczestniczyć poprze 'ochotników" i poprzez dostarczaną broń.

  Front#2
  Jest to bratnia wojna w "rodzinie" między członkami tej samej kultury językowej, religijnej i historycznej, między koalicją ukraińską i koalicją rosyjską.
  Nawet kiedy dojdzie do podpisania jakiegoś pokojowego układu, to konflikt będzie się tlił, bo zginą ludzie, a zostanie pamięć.
  -----------------
  Co do broni, to Rosja ma do dyspozycji ukraińskie elektrownie jądrowe. Najbardziej pokojowe i "niewinne" działanie polega na zwyczajnym wyłączeniu tych elektrowni.

  • 5* Zgadzam się, zwycięzców nie nie będzie. Ta wojna ma dwa fronty.#Anna-PK

   Ukraińska elektrownia atomowa w Energodarze (Zaporoże) na terenie kontrolowanym przez Rosję - poruszyła Pani ciekawy (dla mnie) problem. Elektrownia zbudowana w czasach ZSRR obecnie będąca własnością ukraińskiego państwowego koncernu Energoatom dalej spokojnie produkuje prąd, obługa pracuje (ciekawe kto im płaci?), a na zewnątrz pilnują ją Rosjanie. Co prawda z sześciu reaktorów obecnie pracują tylko dwa, ale wynika to z obecnego niskiego zapotrzebowania rozwalonej (w tym przez wojnę) ukraińskiej gospodarki.
   Taki obiekt działający w sieci i dodatkowo atomowy to jednak nie np. jakaś fabryka nawet wielkości AzovStalu w Mariupolu - nie można tego rozwalić a nawet szybko wyłączyć. Dodatkowo ta elektrownia chyba niedawno została przez speców przestawiona z rosyjskiego paliwa na paliwo amerykańskiego Westinghouse. Ciekawe co będzie jak ono się skończy?

  • 5* Zgadzam się, zwycięzców nie nie będzie. Ta wojna ma dwa fronty.#Anna-PK

   " Co do broni, to Rosja ma do dyspozycji ukraińskie elektrownie jądrowe. Najbardziej pokojowe i "niewinne" działanie polega na zwyczajnym wyłączeniu tych elektrowni."

   Więc czemu jeszcze ich nie wyłączyła? Przed przygotowywaną kilka lat napaścią ruski wywiad nie zidentyfikował priorytetów strategicznych?! Wobec tego możliwa jest jeszcze jedna hipoteza - konflikt powstał na zamówienie Usraela, który w odpowiednim momencie go zakończy, a Rosja za dyspozycyjność otrzyma sowitą zapłatę. Wszyscy możni będą zadowoleni a prosty lud zostanie z rękami w nocnikach. Jak zwykle.

   • 5* Zgadzam się, zwycięzców nie nie będzie. Ta wojna ma dwa fronty.#Anna-PK#Viridiana

    //Więc czemu jeszcze ich nie wyłączyła? //

    Bo skutki tego uderzyły by w bogu ducha winnych ludzi a nie w 15% procentową mniejszość brutalnie terroryzującą przytłaczającą większość.
    Jeśli stosuje się tak drastyczne środki terroru jak ukraińska bezpieka nie można się dziwić że ludzie się zwyczajnie boją.Skoro za zamieszczone w sieci zdjęcie stanowisk snajperskich na dachach bloków mieszkalnych lub moździerzy na osiedlowych placach zabaw,człowiek zostaje aresztowany a wszelki ślad po nim ginie,to niczemu nie można się dziwić.

    • 5* Zgadzam się, zwycięzców nie nie będzie. Ta wojna ma dwa fronty.#Anna-PK#Viridiana#ikulalibal

     No no, nigdy bym na to nie wpadła. Czyli Putin mógłby zakończyć wojnę w try miga, niszcząc strategiczne cele , ale nie zrobi tego, bo... ucierpieliby niewinni ludzie. Natomiast rosyjscy żołnierze są winni jak cholera, więc codziennie powinni być zabijani i torturowani przez 15% mniejszość. Rosyjskie matki okaleczonych i zabitych synów, na pewno popierają tą strategię. W sumie, wszystkim -
     Zachwyt aż dupę ściska
     Jak wielki humanista
     Jest ten zimny czekista

 • inny scenariusz

  Jednakże by nie było wątpliwości wyjaśniam, że to co napisałem w notce, to nie scenariusz i nie plan działania dla stron, a jedynie zarysowanie jednej z możliwych opcji w tej wojnie.
  Przypuszczam i daję temu wyraz w notce, że wojna może się toczyć przez dłuższy czas, już nie trzy, nie piec miesięcy, a rok, dwa, czy nawet dłużej.
  Niemal tak długo jak długo toczyła się wojna Rosji (ZSSR) z USA na terenie Wietnamu. Tam był sprzęt ( miedzy innymi radzieckie MiG–i i doradcy radzieccy, ochotnicy z Chin i wojska alianckie Stanów Zjednoczonych.
  W tamtych latach także grożono użyciem broni nuklearnej do czego szczególnie namawiał senator Goldwater/
  Ale wojna może potoczyć się także zupełnie inaczej.
  Rosja ustrzeli z rakiety Zełeńskiego, nowy prezydent obstawi się innymi generałami i innymi ludźmi i każe wojsku złożyć broń i wrócić do koszar. W takim scenariuszu skończy się wojowanie tak szybko, że ani USA, ani banderowcy nie będą w stanie na czas zareagowa.
  Czy taki scenariusz jest bardziej prawdopodobny, niż ten w notce?
  Chyba raczej nie.
  Bo może i Putinowi zależy na przeciąganiu wojny, na wciągnięciu USA i kilku innych krajów w wojnę i dopiero ich rozbiciu, tak by NATO wyniosło się za Ren.

  • inny scenariusz#Oświat

   Turcja wyznaczyła ultimatum dla Finlandii o ekstradycje kurdyjskich „terrorystów” jeżeli są kandydatami do NATO.

   Finlandia odpowiedziała:
   „Odpowiedź dla tureckiego sułtana”: Finlandia pod żadnym pozorem nie będzie dokonywać ekstradycji swoich obywateli do innych krajów

   O tej decyzji poinformowało fińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

   No to będzie ciekawie teraz w NATO :>

  • inny scenariusz#Oświat

   Ostatnie zdanie może okazać się prorocze. Uzupełniłbym je o inne opcje niż wciaganie do wojny innych państw po stronie USA. Bardziej prawdopodobna jest opcja "jesieni ludów" i zmiatania ze scen politycznych w Europie kolejnych rządów. Już im nie pomoże szykowana zasłona z małpiej ospy czy tam innej odsłony fałszywej pandemii.
   ------------
   Człowiek jak głodny to zły.
   Już wspominałem, że gdy głos przejmą ulice, latarnie zamienią się w szubienice...

 • Film pokazujący odmowę żyjących jeszcze Wuszników podporządkowania się poleceniom podczas wykonywania misji bojowych.

  Oficer celowo ignoruje pytania personelu o zły przepis zapewnienia udziału w działaniach wojennych. Sądząc po oburzonych okrzykach, szeregowcy już będą pociągnięci do odpowiedzialności za niewykonanie rozkazów. Żołnierze ukraińscy odmawiają wykonania rozkazów dowódców. Morale ukrów są fatalne ale zasoby ludzkie też – najlepiej wyszkolone, zdeterminowane, zmotywowane, zideologizowane, i wyszkolone oddziały Ukraińcy właśnie tracą w Donbasie. Ten film dobrze ten stan pokazuje – w trzech-czterech szeregach stoją głównie dziadki, a wokół nich kilku politruków z jakiejś „administracji” filmuje ten cyrk. Niedługo do Himarsów i cezarów (które nie zostaną zniszczone podczas transportu lub w przechowalniach) Ukraińcy będą zaprzęgać emerytów.

  !

  https://t.me/RVvoenkor/18000

 • Polski najemnik wzięty dzisiaj do niewoli pod Lisiczańskiem:

  https://t.me/pl_news_front/3378

  https://t.me/intelslava/32346 ilu jest jeszcze rannych?
  — Dwa.
  — Dwóch rannych?

  Tak, i jeden „martwy”.

  Wkrótce dołączy do celi śmierci, jak każdy inny schwytany obcy najemnik

  • Polski najemnik wzięty dzisiaj do niewoli pod Lisiczańskiem:#kula Lis 70

   Dwóch rannych w niewoli?
   Jeden martwy?
   Błaszczak szykuje 300 tysięcy nowych.
   Niektórzy już uciekli do Laponii?

   • Polski najemnik wzięty dzisiaj do niewoli pod Lisiczańskiem:#kula Lis 70#Oświat

    Przedstawiciel ŁRL stwierdził, że ​​personel wojskowy USZ oraz zagraniczni najemnicy znajdujący się w obwodzie lisiczańskim nie mogą użyć nawet połowy dostarczanej przez państwa zachodnie broni.

    Jak powiedział Witalij Kisielow, wiceminister spraw wewnętrznych ŁRL, jednostki republiki „nie nadążają” za taktycznym odwrotem sił Kijowa.

    „Skok na 40 miliardów dolarów się opłaca. Taka ilość broni, którą wpompowali do Lisiczańska, Siewierodoniecka, Rubiżnego- w całym tym rejonie. Jesteśmy po prostu zdumieni, że nie była używana, nie w 100%. W najlepszym razie około 40-50%, a potem przestudiowali instrukcje ze zdjęć, jak używać tej lub innej broni”– powiedział Kisielow.

    Według niego ukraińscy żołnierze zostawiają zmarłych na polu bitwy. Kisielow zauważył, że pierwsi uciekli z miejsca działań wojennych zagraniczni najemnicy.

    „Pierwsi uciekli najbardziej doświadczeni, najbardziej zagorzali najemnicy– ​​są to najemnicy amerykańscy, brytyjscy i polscy, którzy dowodzą Ukraińskich Siłami Zbrojnymi w tym rejonie na kierunku– Lisiczańsk i Siewierodonieck”– powiedział wiceminister spraw wewnętrznych ŁRL. https://adnovumteam.wordpress.com/2022/07/02/wojna-juz-nie-domowa-na-ukrainie-02-07-2022r-2566-dzien-od-nowego-rozejmu-pelnowymiarowa-operacja-zbrojna-usz-wobec-republik-w-donbasie-zakonczona-interwencja-wojsk-fr-dzien-136/

 • Nowy miesiąc nowe wydarzenia.

  W Ameryce dramatycznie kończą się zapasy ropy, reszta świata robi im bojkot na surowce, bo popiera Rosję, a nieprzytomny Pedo Joe cieszy się że Szwajcaria wejdzie do NATO. Potem wyjaśnił że Szwecja i poszedł poszukać jakichś schodów z których mógłby się zrzucić na twarz. Lecą na ryj wszystkie bańki finansowe. Krypto waluty, fundusze, etc. Niemcy wygwizdali swojego kanclerza, bo doskonale wiedzą ze chujnia w jakiej są to wina jego i reszty amerykańskich marionetek a nie Rosji. A chujnia jest bo przez całe szkopy sobie przejechałem i miliony nieruchomych wentylatorów na polach widziałem. Miliony i żaden się nie kręcił. Nie ma wiatru nie ma światła. Na szczęście są długie dni więc prawie do 22 Niemcy mogą bez świeczek studiować ulotki o oszczędzaniu energii. Zimą odpalą od tych świeczek te ulotki i pójdą spać o 16 więc nie będą hałasować wieczorami. Czuję że jeszcze w tym roku rządy Zachodu zaczną padać niczym klocki domina.

  • Nowy miesiąc nowe wydarzenia.#kula Lis 70

   W Ameryce dramatycznie kończą się zapasy ropy....

   W której Ameryce?
   Bo w USA jest i ropa i gaz łubkowy i szyby w krajach arabskich, i platformy w Zatoce Meksykańskiej, i mają Muska, speca od samochodów elektrycznych

   • Nowy miesiąc nowe wydarzenia.#kula Lis 70#Oświat

    "w USA jest i ropa i gaz łubkowy i szyby w krajach arabskich"

    Są różne rodzaje ropy. Ten który potrzebują amerykańskie rafinerie, był sprowadzany głównie z Wenezueli, potem z Rosji. A krajów arabskich tak szybko nie da się zająć i okupować.

    • Nowy miesiąc nowe wydarzenia.#kula Lis 70#Oświat#Pedant

     A ja słyszałem, że wszystkie szyby naftowe u arabów budowali Anglicy i Amerykanie i nie słyszałem by któryś z tamtejszych szpików je znacjonalizował.
     Inna sprawa, że mogą mieć ustalone limity na ssanie ropy.
     Ale jak wiemy Anglosasi potrafią zmieniać rządy i obalać trony.

   • Nowy miesiąc nowe wydarzenia.#kula Lis 70#Oświat

    USA nie produkują wystarczająco dużo dziennie własnej ropy na własne potrzeby oraz ta produkcja jest bardzo droga.
    // Stany Zjednoczone również zużywają znacznie więcej ropy (17,2 mln BPD) niż Rosja (3,2 mln BPD) czy Arabia Saudyjska (3,5 mln BPD). W rezultacie Stany Zjednoczone są importerem netto ropy naftowej, podczas gdy Rosja i Arabia Saudyjska są głównymi eksporterami ropy naftowej.//

    https://www.forbes.com/sites/rrapier/2022/02/21/russia-is-a-major-supplier-of-oil-to-the-us/?sh=49fa7cdf18c3

    • Nowy miesiąc nowe wydarzenia.#kula Lis 70#Oświat#Anna-PK

     Może w końcu przejdą na paliwo wodorowe.
     Pracowałem jakiś czas u faceta, który posługiwał się palnikiem spalającym wodór i miał odpowiednie urządzenie które z wody produkowało wodór.
     To było jakieś 30 lat temu
     a dziś sprzedają to już w Polsce
     GENERATOR WODORU HHO PALNIK WYTWORNICA 95 L/H
     950 zł
     https://allegro.pl/oferta/generator-wodoru-hho-palnik-95-l-h-wysylka-polska-12154804037?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_czesci-samochodowe_pla_ss&ev_adgr=Czesci_samochodowe&ev_campaign_id=14491971570&gclid=EAIaIQobChMI0q6K4J_Y-AIVtAWiAx0IWAOUEAQYAiABEgLqF_D_BwE

   • Nowy miesiąc nowe wydarzenia.#kula Lis 70#Oświat

    Kolejny „njus” z „juesej”, czyli „szokujące” wyniki jednego z badań amerykańskiej opinii publicznej. Cytat „Obywatele USA są głęboko rozczarowani przywództwem rządu . Około jedna trzecia Amerykanów, a mianowicie 28%, uważa, że ​​wkrótce będą musieli wystąpić z bronią przeciwko władzom kraju…Takie wyniki pokazała ankieta przeprowadzona przez Policy Institute na Uniwersytecie w Chicago…Według wyników badania tę opinię podziela 37% osób, które trzymają broń w domu. A takie poglądy wyrażał co trzeci republikanin. Ten sam punkt widzenia obserwuje się wśród 20% Demokratów i 35% osób, które nie uważają się za zwolenników żadnej z dwóch głównych partii amerykańskich…Ponadto organizatorzy badania stwierdzili, że 49% „czuje się coraz bardziej jak obcy we własnym kraju”, co martwi 69% zagorzałych republikanów. Wśród zaangażowanych Demokratów liczba ta wynosiła 38%…Większość Amerykanów zgadza się, że rząd jest „skorumpowany i niesprawiedliwy wobec zwykłych ludzi”. Tak mówi 73% zagorzałych republikanów, połowa Demokratów i dwie trzecie ludzi, którzy nie popierają głównych partii w kraju…Ankieta została przeprowadzona od 19 do 23 maja, a wzięło w niej udział 1000 Amerykanów. Dopuszczalny błąd to 3,53%”;
    https://strana.today/news/397852-polovina-amerikantsev-chuvstvujut-sebja-chuzhakami-v-ssha-i-chast-hotova-voevat.html

 • Dobry wieczór, my z Ukrainy.

  (Film został zablokowany, ale pokazywał dwa ruchające się w dupę na ulicy ukraińskie pedały… dosłownie jak psy na trawniku. Jestem w szoku że bitchut zablokował zwyczajne życie na Ukrainie.) Jak się gdzieś indziej filmik pojawi proszę o info.

  https://www.bitchute.com/video/SpeAFNxS0tVb/

 • @@@

  Film o młodym chłopaku z Ługańska, obecnie żołnierzem FR walczącym w Ługańsku. Jako dziecko był świadkiem jak ukraińcy zastrzelili jego dziadka, który odmówił im strzelać do swoich ludzi z Ługańska.

  https://t.me/RVvoenkor/17947

  • @@@#kula Lis 70

   Trzy komentarze?
   Czy to są trzy różne filmy, czy trzyodcinkowy serial?
   Lubię rosyjskie filmy, są takie życiowe

   • @@@#kula Lis 70#Oświat

    A ukraińskich Pan nie lubi?
    Zna Pan jakieś?
    Mógłby Pan coś zareklamować?

   • @@@#kula Lis 70#Oświat

    A gdzie Ukraina nagrywa te filmy? Nawet język jakiś taki nieukraiński.
    Komentarz zupełnie demaskuje tą nieudaną prowokację.

    "Doskonała symulacja, ale najpierw musisz nauczyć się o samolotach, mylisz TU 160 z Su 34, po drugie TU 160 NIGDY nie będzie latać tak nisko i wolno, naucz się: '" itp.
    Powinien Pan bardziej się starać, bo to co Pan prezentuje, nie przynosi Panu chwały.

    • @@@#kula Lis 70#Oświat#Anna-PK

     Zamieszczam filmy.
     Każdy niech sobie sam je analizuje, czy jest to fałszywka czy realia.
     Ja ekspertem nie jestem i tylko z obrazu o rozdzielczości filmów YT wniosków i ocen wyciągać nie będę.
     Wiem jedno, są samoloty i są rakiety, które potrafią je niszczyć.
     Czy Ukraina takie rakiety posiada?
     Jeśli ktoś ma co do tego wątpliwości.
     Nie mnie oceniać.

   • @@@#kula Lis 70#Oświat

    nie wiem jakim cudem weszły 3 takie same komentarze.

   • @@@#kula Lis 70#Oświat

    Minister Obrony Ukrainy: „Otrzymaliśmy już broń od partnerów, zaopatrywaliśmy się na ich rynku, sami wyprodukowaliśmy i dostarczyliśmy siłom zbrojnym znaczną ilość broni.
    To wystarczyłoby na zwycięską obronę przed jakąkolwiek armią w Europie. Ale nie z Rosją”.
    https://twitter.com/spriteer_774400/status/1542873994923311106


    https://t.me/VanessaBeeley/6620
    Reakcja Rosji podczas dzisiejszej Rady Bezpieczeństwa ONZ. Obiekty goszczące zachodnią broń lub najemników stają się legalnymi celami wojskowymi Sił Zbrojnych RF. A obiekty, w których rozmieszczona jest ta broń lub najemnicy, stają się legalnymi celami wojskowymi. Podobnie jak hangary na terenie zakładu „Kremenczug Fabryka Maszyn Drogowych”.
    video

   • @@@#kula Lis 70#Oświat

    Konsekwencje uderzeń rakietowych w obiekty w Mikołajowie
    .https://twitter.com/spriteer_774400/status/1542867061713633286

    Tymczasem pojawiło się oficjalna informacja od strony rosyjskiej o tym, że Siły Zbrojne FR „prowadzą działania bojowe w ramach specjalnej operacji na Ukrainie” w pobliżu miejscowości Tetkino leżącej w obwodzie kurskim praktycznie na granicy FR z Ukrainą;
    https://strana.today/news/397809-rossijskie-vojska-vypolnjajut-zadachi-rjadom-s-poselkom-tetkino-v-kurskoj-oblasti.html

    A tu dlaczego „pacyfikowano” rejon Ukrainy w pobliżu Tetkino, czyli znowu ktoś stamtąd ostrzelał miejscowosć;
    https://t.me/RVvoenkor/18029

 • też o młodych

 • Rosja panuje w powietrzu, ale ...

  ponosi straty
  Ukraiński pocisk przeciwlotniczy dalekiego zasięgu zniszczył 2 rosyjskie bombowce TU-95

  • Rosja panuje w powietrzu, ale ...#Oświat

   Komentarze do tych filmów są takie, że przedstawiają one gry komputerowa, bo prawdziwe samoloty tego typu lecą z szybkością większą niż dzwięk głosu, więc zestrzelenie ich nie jest takie jak tu jest sugerowane.

   • Rosja panuje w powietrzu, ale ...#Oświat#Anna-PK

    Pani Aniu, jak ma pilot zauważyć cel na ziemi jeśli leci z prędkością dźwięku?
    Leci niżej żeby wypatrzyć cel, zmniejsza prędkość, żeby cel namierzyć i odpalić rakietę.

    • Rosja panuje w powietrzu, ale ...#Oświat#Anna-PK#Oświat

     Pilot nie wypatruje celu na ziemi, aby go trafić, pilot ma odpowiednie narzędzia naprawadzające bombę na cel. A obecnie są nawet takie "mądre " bomby, że same szukają celu mając odpowiednie urządzenia radarowe.

     Zazwyczaj elektronika w pocisku utrzymuje radar skierowany bezpośrednio na cel, a pocisk patrzy na ten „kąt” swojej własnej linii środkowej, aby się naprowadzać.

     https://en.wikipedia.org/wiki/Missile_guidance

  • Rosja panuje w powietrzu, ale ...#Oświat

   Lisiczansk: Dla Sił Zbrojnych Ukrainy, zgodnie z dzisiejszą prognozą, „Sołncepyok”...Specjaliści ochrony RCB grupy Brave korzystający z ciężkiego systemu miotaczy ognia TOS-1A Solntsepek palą ukraińskich bojowników z fabryki żelatyny w Lisiczańsku. Banderowcy rozpraszają się jak karaluchy, ale Orlan BSP wykrywa ich schronienie i kolejny cios obejmuje ich wszystkich naraz.

 • lotnictwo

  Today, Russia Lost Several Most Advanced Fighter Jet (Su-25) and Helicopter

 • na marginesie wojny

  Żona kupiła mi pięknego aniołka z wosku.
  Wczoraj, odlałem do niego formę silikonowo kauczukową.
  Dziś, wczesnym rankiem, przy wyciąganiu aniołka z formy, urwałem mu głowę.
  Ciekawe czy to jest grzech śmiertelny czy zwykły?

  • na marginesie wojny#Oświat

   To dla Ciebie znak matołku... Byś się szanował i używał głowy póki masz.
   Pierdoły piszesz i jeszcze przyznajesz, że nie analizujesz.
   Ludzie, miasta nie witały żołnierzy rosyjskich kwiatami bo siedzieli zamknięci w piwnicach jako zakładnicy wojsk ukraińskich w obawie przed poniesieniem śmierci z ich rąk.
   Jak mówiłem jest wiele relacji gdzie widać spontaniczną radość mieszkańców z zakończenia ośmioletnich oczekiwań na oswobodzenie z terroru nazistowskiego.

   Masz jeszcze tę głowę i miejsce na wyobraźnię czy dalej będziesz sobie jaja robił z inteligencji ludzkiej?

  • na marginesie wojny#Oświat

   Możliwe, że Rosjanie, podobnie jak ja mieli nadzieję na znacznie większe poddawanie się wojsk Ukrainy... Jednak reżim wraz z propagandą na iście matolskim poziomie dobrze wyczuł stan otępienia społeczeństwa i właściwie o ten mentalny stan zadbał.
   Ukraiński poborowy jest w kropce będąc zmuszany do walczenia w obawie tak przed "swoimi" jak i przeciwnikiem.

 • Pierdnął z wrażenia?

  Tymczasem szef Sił Zbrojnych Ukrainy Walerij Załużny znowu „zameldował się (przez telefon) szefowi Połączonych Szefów Sztabów USA, generałowi Mark’owi Milley’owi, a ten w „nagrodę” obiecał mu „wspierać Ukrainę tak długo, jak będzie to konieczne” [do ostatniego Ukraińca?]…
  https://strana.today/news/397849-zaluzhnyj-i-milli-ssha-budut-podderzhivat-ukrainu-stolko-skolko-potrebuetsja.html

 • Cytat „W DRL wyjaśniono procedurę wykonywania kary śmierci;

  1. Egzekucję osoby skazanej przeprowadza się niepublicznie.
  2. Egzekucję przeprowadza się dla każdego skazanego osobno.
  3. Ciała straconego nie przekazuje się krewnym.
  4. Ciało straconego zostaje potajemnie zakopane.
  5. Sposobem wykonania kary jest rozstrzelanie”;
  https://t.me/boris_rozhin/55828

 • Koniec „urzędowania” w Siewierodoniecku i Lisiczańsku

  (obwód ługański) 53 Brygady Zmechanizowanej Sił Zbrojnych Ukrainy. Przyjechali „komornicy z ŁRL/FR” i dokonali jej „eksmisji”…
  https://t.me/kommunist/6835
  https://ru.wikipedia.org/wiki/53-%D1%8F_%D0%BE%D1%82%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B0%D1%8F_%D0%BC%D0%B5%D1%85%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D0%B0%D1%8F_%D0%B1%D1%80%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D0%B4%D0%B0

 • Przypomniała o sobie ukraińska parlamentarzystka z proprezydenckiej

  frakcji „Sługa Narodu” Marianna Bezuhła która jako „politruczka Zełenskiego” (jak ja nazwał ukraiński dziennikarz Jurij Butusow) nieudolnie dowodziła obroną Sewierdoniecka. Teraz chce dokonywać „rozliczeń” ze „zdrajcami” z ukraińskiego parlamentu którzy według niej uchwalali ustawy na szkodę państwa ukraińskiego. Chce ona m.in ‚rozliczyć’ parlamentarzystów którzy w 1999 roku uchwalili ustawę w wyniku której Ukraina przekazała FR swoje bombowce Tu oraz pociski manewrujące. Dla przypomnienia Ukraina w ten sposób „rozliczyła się” ze swojego zadłużenia wobec FR;
  https://strana.today/news/397826-nakazanie-deputatov-za-nevyhodnye-ukraine-zakony.  htmlhttps://t.me/donbass_porozhnyak_ne_gonit/4566
  Aleksiej Arestowicz, doradca szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy, który wcześniej twierdził, że „wszystkie pociski Sił Zbrojnych Rosji zostaną skutecznie zniszczone, a tylko nieliczne sięgną celu”, teraz skarżył się, że nie można szkolić nowych bojowników na Ukrainie ze względu na przeprowadzanie ataków rakietowych na ośrodki szkoleniowe, których USZ nie jest w stanie obronić:
  „Na Ukrainie nie ma bezpiecznych miejsc, to znaczy, że rosyjskie pociski manewrujące zawsze docierają, nie można ich wszystkich zestrzelić, my nie możemy. Dlatego pomimo tego, że szkolenia trwają bez przerwy, wiemy, że na ośrodki szkoleniowe nieustannie dochodzi do ataków, co stwarza bezpośrednie zagrożenie dla naszych żołnierzy.”
  Mimo to niezwykle zabawnie jest patrzeć, jak ukraińscy propagandyści biorą swoich widzów za głupie stado złotych rybek, które z otwartymi ustami chłonie pyszne „przezwyciężenia”, zapominając, że wczorajsze „przezwyciężenie” kłóci się z dzisiejszym.

 • @@@

  https://t.me/intelslava/32348
  Ogromna kolejka w Chersoniu po emerytury wypłacane w rublach. Wołania z Kijowa „nie brać rosyjskich pieniędzy” pozostały ignorowane. Przejście do strefy rublowej następuje równie szybko, jak miało to miejsce w DRL i ŁRL po podjęciu decyzji o przejściu na ruble. Decyzje Ukrainy o zablokowaniu niektórych powiązań gospodarczych lub zrzeczeniu się pewnych zobowiązań socjalnych wobec mieszkańców obwodu chersońskiego tylko przyspieszają tę transformację (sprawdzone na Krymie i Donbasie).

 • Zaraz pewno mediomatoły wszelakie będą „kwiczeć”

  o tym, że „Ukraińcy Most Krymski ostrzelali”, a tymczasem to tylko ćwiczenia ppoz zorganizowane przez Ministerstwa Obrony, Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych Federacji Rosyjskiej i Gwardii Narodowej. Na nagraniu z bliska widać nawet agregaty dymotwórcze;
  https://strana.today/news/397820-video-dyma-okolo-sezda-s-krymskoho-mosta.html

 • W temacie ataku rakietowego na miejscowości Rowienki w ŁRL,

  o którym to ataku krążyły „njusy” ze został dokonany przez siły ukraińskie za pomocą wyrzutni HIMARS. Okazuje się jednak, że to „stareńka”, a jednak ciągle śmiertelnie groźna, „Toczka U”…
  https://t.me/boris_rozhin/55791

 • Rosyjskie Siły Powietrzne i Kosmiczne zaatakowały Snake Island bombami fosforowymi, - Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy

  Wieczorem 1 lipca rosyjskie samoloty zrzuciły bomby fosforowe na wyspę Zmeiny powiedział Valery Załużny, Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy. „Dzisiaj około godziny 18:00 para samolotów Su-30 VKS rosyjskich sił zbrojnych dwukrotnie przeprowadziła nalot bombami fosforowymi na wyspę z lotniska Belbek” napisał i opublikował wideo z „atakiem” .
  Najwyraźniej Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy jest słabo obeznany z bronią, ponieważ to, co dzieje się na filmie, wcale nie przypomina użycia bomb fosforowych.

 • Unia Europejska wymaga od Rosji obniżenia ceny gazu!

  No to my i Rosjanie domagamy się, aby obniżyli cenę Mercedesa i Renault!

 • Putin „pstryknął w nos” Zachodowi jednym dekretem – Financial Times

  Prezydent Rosji Władimir Putin dał zachodnim gigantom energetycznym lekcję, decydując o specjalnych środkach ekonomicznych dla złoża Sachalin-2, pisze Financial Times. Dzień wcześniej głowa państwa rosyjskiego podpisała dekret, zgodnie z którym operatora projektu Sachalin Energy (spółka joint venture Gazpromu, Shella, Mitsui i Mitsubishi) zostanie zastąpiony nowym rosyjskim podmiotem prawnym. A własność firmy stanie się własnością Rosji. Jak zauważa artykuł, przekazanie pola państwu jest przestrogą dla producentów paliw z nieprzyjaznych krajów, próbujących szybko i łatwo sprzedać swoje aktywa.

  „Moskwa nie chce, aby Shell pozostał fantomowym udziałowcem, który nie generuje zysków. Wydaje się, że ruch ten jest mniej skierowany przeciwko japońskim inwestorom Mitsui i Mitsubishi, którzy łącznie posiadają 22,5% akcji. Według dziennikarzy, brytyjski Shell doskonale zdaje sobie sprawę ze wszystkich zagrożeń, które same się rodzą. Jeśli wcześniej miała nadzieję sprzedać swoje udziały przynajmniej chińskim partnerom, takim jak Cnooc czy CNPC, teraz zadanie stało się bardziej skomplikowane. British Petroleum i francuski Total Energies, które inwestują w rosyjskie pola gazowe, też mają o czym myśleć - podsumowali autorzy.

 • Vera Van Horne poleca

  Ukraina to najnowsza katastrofa neokonów
  – Wiadomości konsorcjum

  Ukraina to najnowsza katastrofa neokonów
  Jeśli Europa ma jakiś wgląd w sytuację, to powinna oddzielić się od tych porażek w polityce zagranicznej USA,
  pisze Jeffrey D. Sachs.

  [ wybrane fragmenty ]

  Wojna na Ukrainie jest kulminacją 30-letniego projektu amerykańskiego ruchu neokonserwatywnego. Administracja Bidena jest wypełniona tymi samymi neokonserwatami, którzy opowiadali się za amerykańskimi wojnami z wyboru w Serbii (1999), Afganistanie (2001), Iraku (2003), Syrii (2011), Libii (2011) i którzy zrobili tak wiele, by sprowokować Rosję inwazja na Ukrainę.

  Dorobek neokonów jest jednym z niełagodzonych katastrof, jednak Biden obsadził swój zespół neokonserwatami. W rezultacie Biden kieruje Ukrainę, USA i Unię Europejską w kierunku kolejnej geopolitycznej klęski. Jeśli Europa będzie miała jakieś rozeznanie, oddzieli się od tych porażek polityki zagranicznej USA.
  (…)
  Głównym przesłaniem neokonserwatystów jest to, że USA muszą dominować w sile militarnej w każdym regionie świata i muszą stawić czoła rosnącym potęgom regionalnym, które pewnego dnia mogą rzucić wyzwanie globalnej lub regionalnej dominacji USA, przede wszystkim Rosji i Chin. W tym celu siły zbrojne USA powinny być wstępnie rozmieszczone w setkach baz wojskowych na całym świecie, a USA powinny być przygotowane do prowadzenia wojen z wyboru, jeśli to konieczne. Organizacja Narodów Zjednoczonych może być używana przez Stany Zjednoczone tylko wtedy, gdy jest przydatna do celów amerykańskich.
  (…)
  Perspektywa neokonów opiera się na nadrzędnej fałszywej przesłance: że przewaga militarna, finansowa, technologiczna i gospodarcza USA umożliwia dyktowanie warunków we wszystkich regionach świata. Stanowi to zarówno niezwykłą pychę, jak i niezwykłą pogardę dla dowodów.
  (…)
  Od lat pięćdziesiątych Stany Zjednoczone były hamowane lub przegrywane w niemal każdym regionalnym konflikcie, w którym brały udział. Jednak w „bitwie o Ukrainę” neokonserwatyści byli gotowi sprowokować militarną konfrontację z Rosją poprzez rozszerzenie NATO wbrew ostrym sprzeciwom Rosji, ponieważ żarliwie wierzą, że Rosja zostanie pokonana przez amerykańskie sankcje finansowe i broń NATO.

  Institute for the Study of War (ISW), neokonserwatywny think-tank kierowany przez Kimberley Allen Kagan (i wspierany przez who’s who z wykonawców obronnych, takich jak General Dynamics i Raytheon), nadal obiecuje zwycięstwo Ukrainy.

  Jeśli chodzi o możliwości Rosji, ISW wygłosiła typowy komentarz:

  „[Nie]zależnie od tego, która strona trzyma miasto [Siewierodonieck], rosyjska ofensywa na poziomie operacyjnym i strategicznym prawdopodobnie dojdzie do kulminacji, dając Ukrainie szansę na ponowne rozpoczęcie kontrofensywy na poziomie operacyjnym w celu odepchnięcia sił rosyjskich”.

  Fakty na miejscu sugerują jednak coś innego. Sankcje gospodarcze Zachodu miały niewielki negatywny wpływ na Rosję, podczas gdy ich efekt „bumerangu” na resztę świata był duży.
  (…)
  Najbardziej prawdopodobnym wynikiem obecnych walk jest to, że Rosja podbije duży obszar Ukrainy, być może pozostawiając Ukrainę bez dostępu do morza lub prawie.
  W Europie i Stanach Zjednoczonych wzrośnie frustracja ze względu na straty wojskowe oraz stagflacyjne konsekwencje wojny i sankcji.

  Skutki domina mogą być druzgocące, jeśli prawicowy demagog w USA dojdzie do władzy (lub, w przypadku Trumpa, powróci do władzy), obiecując przywrócenie wyblakłej militarnej chwały Ameryki poprzez niebezpieczną eskalację.
  (…)
  Czytaj całość:
  https://consortiumnews.com/2022/07/01/ukraine-is-the-latest-neocon-disaster/

 • Dużo w tym racji

  i mało konkretów. Kto w tej rosyjskiej napaści na Ukrainę zdecydował, że czas i miejsce są odpowiednie? Tego nie wiemy. Można przypuszczać, że Majdan był dla Ameryki tym odpowiednim czasem, który Rosja przegapiła. A 8 lat to sporo czasu, aby utwierdzić się i okopać na zajętym terenie, co oczywiście się stało. I tak 535 km spokojnego sąsiedztwa z Polską poszło się walić. Zachód będzie gorliwie bronił swojej świeżo nabytej własności. Rzeczywiście, militarnie nader ślamazarnie te ruskie zwyciężają i w przeciwieństwie do sytuacji na Kubie w 1962 r. widocznie nie mają czym Usraela szantażować. Ale będą mogli, jak wygrają na Ukrainie. Zachód też to wie. Odnośnie Polaków, oni pewnie uwierzą, że rosyjskie rakiety postawione na granicy z Ukrainą stanowią dla nas śmiertelne zagrożenie i będą zawzięcie walczyć z ruskimi, żeby tak się nie stało. Wówczas i Polacy, ku radości Usraela zostaną wybici do nogi. Dlatego jedyne akceptowane przez Polaków zwycięstwo Rosji, musiałoby być zwycięstwem gospodarczym. W tym problem, że szwaby (nasz drugi obok Rosji wróg ) też na to czekają. Na razie rubel nieznacznie odbił się od dna. Reasumując, wszystko wyklaruje się w zimie. Nie pozostaje nic innego, niż cierpliwie poczekać.

 • Zbyt przewrotnie

  "Kto przegra w obecnie toczącej się wojnie na Ukrainie? Wszyscy przegrają."
  -------------------
  Jestem przeciwny tej tezie zdecydowanie.
  Byłałby ona prawdziwa, gdyby tej wojny nie było. !!!
  ===================
  Nie ja jeden potrafię sobie wyobrazić dalszy rozwój wydarzeń na terytorium zwanym Ukrainą. Mieliśmy przez poprzednie 8 lat zupełnie niewiele lub zgoła wcale informacji na temat dziejących się tam spraw.
  Ja nie wiedziałem, że:
  1. Na UA nastąpił rzeczywisty zamch stanu z obaleniem legalnie wybranego prezydenta. Zamach wykonany za pieniądze USA i w ich interesie.
  2. O postępach indoktrynacji banderowskiej od najmłodszych pokoleń, co jakoś korespondowało z wyjątkową niechęcią władz UA do kontynuowania prac związanych z ekshumacją ofiar "Rzezi Wołynia" i ich upamiętnieniem. O aresztowanych w drewnianych klatkach lwach cemntarny wiedzieliśmy. O rosnącym antypoloniżmie też wiedzieliśmy, a jednak dawaliśmy wizy Ukraińcom bez ograniczeń.
  3. Korupcji obejmującej swoim zasięgiem wszystkie struktury państwa. Od policjantów po nauczycieli.
  4. O tworzeniu fromacji zbrojnych jawnie nazistowskich i finansowaniu ich zarówno przez oligarchów żydowskich jak i państwo.
  5. O anarchii niektórych z tych oddziałów, jawnie sprzeciwiających się państwu, nieposłusznych i potrafiących zbrojnie atakować służby porządkowe przy niemocy państwa z ukaraniem zbrodniarzy. To było przed tą wojną.
  6. O rozwinięciu biznesu handlu organami, w który zaangażowane są osoby z najwyższych kręgów władz państwa.
  7. O finansowaniu nazistowskich formacji zbrojnych z takiego biznesu za pozyskiwanie dawców organów, co sprawdzało się do zabijania ludności rosyjskojęzycznej.
  8. O krematoriach polowych i "szpitalach" jako poręcznym wyposażeniu dla tego biznesu, z zangażowaniem "lekarzy" zza granicy. Znaczy rzeźników.
  9. O "Alei Aniołów" w Doniecku i kilkunastu tysięcy innych ofiar.
  10. O porywaniu dzieci na handel organami lub w całości.
  11. O biolabach pracujących nad bronią biologiczną skierowaną przeciwko Słowianom.
  12. O szykowanej inwazji wojsk UA na DNR i ŁNR a zaraz po tym na Rosję.
  13. O fantazjach ukraińskich historyków albo propagandystów o pochodzeniu całej ludzkości od Ukraińców.
  ============
  Tego nie wiedziałem. Skoro tak, to teraz można pokusić się o wyobrażenie sobie potencjalnej sytuacji, gdyby Ukraińcy zdobyli Moskwę. ... W Polsce obowiązującym językiem byłby jidisz i ukraiński.
  ============
  Wygranymi tej wojny będą wszyscy przeciwnicy w/w celów Ukraińców. Nie mam ochoty na stare lata uczyć się języka jidisz.
  Po za tym: po xuj mi świat bez Rosji?! Wolę już bez UA.

  • Zbyt przewrotnie#Maur

   W Donieckiej Republice schwytano izraelskiego najemnika. Usiłował uciekać jak reszta tych najemnych zjebów ale złapano go na granicy i z klapsem odesłano z powrotem na front. Tak trafił z mossadu do pudła. Nie pomogły kontakty z żydowskim konsulatem.

  • Zbyt przewrotnie#Maur

   Rosyjski komitet śledczy podał, że 95 % jeńców zwolnionych przez Kijów było torturowanych.
   To było wiadomo od chwili zmiany strategii rosyjskiej – od kwietnia Rosjanie idą powoli ale bardzo dokładnie wypalając każdy podejrzany dom i każdą podejrzaną dziurę. Lepiej dwa razy spalić jednego nazistę niż raz dać się im złapać na niechybne męki. No i strategia znakomicie działa, bo sadyści sami płoną żywcem zamiast się wyżywać. A ponadto Rosjanie mają dzięki tej strategii święty spokój z ewentualną partyzantką na tyłach ponieważ po gruntownym wypaleniu wszystkiego żadnych potencjalnych partyzantów już nie ma.

  • Zbyt przewrotnie#Maur

   Na Ukrainie chaos mobilizacyjny. Łapacze kutasowego pianisty nie potrafią schwytanym do armii Chochołom z zachodniej Ukrainy wytłumaczyć prostej sprawy: dlaczego ci z zachodniej Ukrainy mają walczyć za tych, którzy masowo do nich uciekli ze wschodniej Ukrainy, bo nie chcieli walczyć? Jest to pytanie elementarne. Ale odpowiedź jest bardzo prosta: ponieważ są pomiotem Bandery, którego Pani Karma się domaga. Setki tysięcy zamordowanych Polaków, Rosjan no wymagają karmicznego uregulowania…Polacy na Wołyniu też nie chcieli umierać. Nie hailowali, nie zbroili się na sąsiadów i nie nosili kurwa hitlerowskich tatuaży…

 • 2 lipca na froncie

  • 2 lipca na froncie#Oświat

   W temacie, czyli amerykański „Foreign Policy” informuje o tym że strona ukraińska skarży się, że „zachodni partnerzy” zmniejszyli liczbeęszkoleń dla „ukrowojaków” w obsłudze zachodniego uzbrojenia. Dodatkowo przekazywane stronie ukraińskiej zachodnie uzbrojenie ma być „okrojone” m.in ma brakować w nich systemów kierowania ogniem;
   https://strana.today/news/397925-obuchenija-po-upravleniju-zapadnoho-oruzhija-i-trenirovki-voennykh-stali-menee-intensivnymi-.html

  • 2 lipca na froncie#Oświat

   Strona ukraińska informuje, że na terytorium obwodu donieckiego (jeszcze) pod kontrola Kijowa w pobliżu miejscowości Bachmut płonie jedna z największych na Ukrainie stacja elektroenergetyczna;
   https://strana.today/news/397916-v-donetskoj-oblasti-horit-odna-iz-samykh-bolshikh-podstantsij-ukrainy-.html

   Ukraina codzienność. W Browarach pod Kijowie członkowie tzw. obrony terytorialnej „rozstrzelali” z „kałachów” mężczyznę który naruszył godzinę policyjną i nie chciał zatrzymać się do kontroli;
   https://strana.today/news/397913-v-brovarakh-bojtsy-tro-prostrelili-nohi-narushitelju-komendantskoho-chasa.html

  • 2 lipca na froncie#Oświat

   Doradca szefa Biura Prezydenta Ukrainy Mychajło Podoljak wypowiedział się w temacie dostaw zachodniego uzbrojenia na Ukrainę. Według niego nastąpi to w przeciągu od 1 do 3 miesięcy, a przyczyną tego jest biurokracja oraz potrzeba „rozkonserwowania” tego uzbrojenia składowanego do tej pory w magazynach;
   https://strana.today/news/397909-oruzhie-ot-zapadnykh-partnerov-vsu-poluchat-v-techenie-odnoho-trekh-mesjatsev-.html

   Tymczasem niemiecki „Spiegel” nieoczekiwanie przyznaje, że „wojna na sankcje pomiędzy Zachodem, a FR” zmieniła się (cytat) „w wojnę pozycyjną bez wyraźnego zwycięzcy”. I dalej „Konflikt gospodarczy między Zachodem a Rosją przekształcił się w wojnę pozycyjną, w której nie ma jeszcze wyraźnego zwycięzcy….Kraje G7 chwalą swoje bezprecedensowe sankcje, podczas gdy Moskwa przewiduje, że rosnące ceny energii doprowadzą do ubóstwa w dużej części Europy. W walce nie ma jeszcze jednoznacznego zwycięzcy. Rosja nie może długo znosić technologicznej izolacji od Zachodu, ale jednocześnie Moskwa walczy znacznie lepiej niż oczekiwano, ponieważ sankcje europejskie i amerykańskie nie są wystarczająco spójne…”Kremlowi udało się umiejętnie odeprzeć niektóre ataki. Na przykład Putin zniósł zakaz dostarczania europejskich i amerykańskich towarów technologicznych poprzez legalizację tzw. importu równoległego komputerów, smartfonów czy części samochodowych z krajów trzecich. Na Kremlu skorzystali z rosnących światowych cen ropy, gazu i węgla, które Zachód również karmił groźbami bojkotu” – pisze niemieckie wydanie”;
   https://strana.today/news/397908-evrosojuz-podhotovil-antirossijskie-sanktsii-eshche-do-vtorzhenija-v-ukrainu-spiegel.html

   A szef Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA) Fatih Birol przestrzega tymczasem ze tej zimy przedsiębiorstwa przemysłowe w UE mogą stanąć w obliczu „racjonowania” gazu ziemnego. Cytat „Jeżeli zima będzie mroźna i długa i nie zostaną podjęte żadne środki [zaradcze], to nie wykluczyłbym racjonowania gazu ziemnego w Europie, zaczynając od dużych zakładów przemysłowych” powiedział”;
   https://strana.today/news/397899-v-evrope-zimoj-mohut-sokratit-postavki-haza-dlja-promyshlennosti.html

   Jednocześnie w wywiadzie dla niemieckich mediów szef niemieckiej Federalnej Agencji ds. Sieci Klaus Müller wezwał Niemców do „oszczędzania energii” w związku z możliwością wstrzymania dostaw gazu przez FR. Cytat „Podkreślił, że w przypadku zmniejszenia dostaw gazu z Rosji na dłuższy okres, trzeba „poważniej mówić o oszczędnościach”…Choć do rozpoczęcia sezonu grzewczego zostało jeszcze 12 tygodni, Müller namawiał Niemców, aby już teraz sprawdzili działanie kotłów i grzejników, bo „konserwacja może zmniejszyć zużycie gazu o 10-15 proc.”…Również, jego zdaniem, rodziny powinny teraz dyskutować, czy „konieczne jest utrzymanie zwykłej temperatury w każdym z pomieszczeń domu zimą, czy w niektórych z nich może być trochę chłodniej”;
   https://strana.today/news/397912-v-hermanii-opasajutsja-polnoho-prekrashchenija-postavok-haza-iz-rf.html

  • 2 lipca na froncie#Oświat

   Władze na Ukrainie przyznają, że w nadchodzącym sezonie grzewczym „w mieszkaniach może być trochę zimniej”. Jednocześnie władze w Kijowie mają poważny problem ze znalezieniem środków na zakup węgla/gazu. Sponsorzy wykruszają się, a obecna pomoc zagraniczna jest niewspółmierna do potrzeb. Przykładowo z uwagi na zbliżające się wybory w USA temat pomocy Ukrainy stał się niewygodny w debacie publicznej. Kraje UE mają poważne problemy związane z cenami surowców i stagflacją więc temat pomocy dla Ukrainy jest spychany na dalszy plan. Pomimo tego, że miesięczny koszt trwania wojny dla Ukrainy to 3-5 mld $ to zagraniczni partnerzy dają tylko połowę środków w dodatku większość „pomocy” to długoterminowe kredyty.
   https://www.unian.net/economics/energetics/otopitelnyy-sezon-v-minenergo-predupredili-o-snizhenii-temperatury-v-kvartirah-etoy-zimoy-novosti-segodnya-11886300.html

  • 2 lipca na froncie#Oświat

   Ukraiński program kosmiczny: we wczesnych godzinach porannych z kosmodromu na Zaporożu składzik amunicji wystartował z Chochołkami w kierunku Marsa.

  • 2 lipca na froncie#Oświat

   „ Ukraiński Personel wojskowy zdemoralizowany”. Następne narzekania. Tym razem z 43. oddzielnego batalionu strzelców Sił Zbrojnych Ukrainy z Żytomierza. Mówią, że: W wyniku nieumiejętnego zarządzania personel poniósł straty rzędu 200 i 300. Wyrzucono ich na linię frontu bez wsparcia artyleryjskiego i niezbędnego wsparcia materialnego. Dowódcy nie uważali żołnierzy za ludzi. Personel jednostki jest zdemoralizowany. Niektóre zostały odpisane jako „zaginione”, aby nie wypłacać pensji. Po protestach i odmowie zajęcia stanowisk zostali uznani za dezerterów. Policja ukrów mobilizuje kogo popadnie na ulicach: film z tiktoka

   https://t.me/anna_news/35617

  • 2 lipca na froncie#Oświat

   Armia rosyjska zniszczyła setki pozycji wroga i dziesiątki stanowisk dowodzenia, Siły Zbrojne Ukrainy mają ogromne straty. Armia rosyjska kontynuuje specjalną operację wojskową na Ukrainie. Wróg ponosi znaczne straty we wszystkich kierunkach.

   W dzielnicach Wsie Verkhnekamenka i Zolotarevka , trzy bataliony 10. szturmu górskiego i 72. brygady zmechanizowane straciły ponad 50 procent swojego personelu w ciągu zaledwie jednego dnia walki.

   Na terenie n.e. Wieś Artemowsk została trafiona precyzyjną bronią Rosyjskich Sił Powietrznych w tymczasowy punkt zakwaterowania 1. batalionu 30. brygady zmechanizowanej.

   Zniszczono do 120 ukraińskich żołnierzy i około 15 jednostek sprzętu wojskowego.

   Ponadto rosyjskie naloty uderzyły w bazę tymczasowego przechowywania broni i sprzętu wojskowego 10. brygady górskiej szturmowej, znajdującej się na terenie fabryki traktorów w Charkowie. Zniszczono do 30 osób i dziesięć jednostek pojazdów opancerzonych i samochodowych.

   Zobacz też: Bitwa o Łysiczańsk: pierścień kurczy się wokół bojowników Sił Zbrojnych Ukrainy

   Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej kontynuują ataki na obiekty wojskowe na terenie Ukrainy.

   W ciągu dnia broń precyzyjna Rosyjskich Sił Powietrzno-kosmicznych zniszczyła pięć stanowisk dowodzenia Sił Zbrojnych Ukrainy na obszarach Artemowsk i Chasov Jar w Donieckiej Republice Ludowej, Pierwomajskoje, Zeleny Gaj i Barmaszowo w obwodzie mikołajowskim, trzy amunicję składy na terenach osiedli Szewczenkowo i Nowogrigorowka obwodu zaporoskiego, a także siła robocza i sprzęt wojskowy Sił Zbrojnych Ukrainy w 32 obwodach.

   W ramach walki przeciwbateryjnej precyzyjne uzbrojenie Rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych uderzyło w cztery plutony wieloprowadnicowych systemów rakietowych w rejonach Nowoługanskoje, Żelannoje, Berdyczi i Wozdwiżenka, z których Siły Zbrojne Ukrainy prowadziły ostrzał osad Donieckiej Republiki Ludowej.

   Uderzenie lotnictwa operacyjno-taktycznego i wojskowego, sił rakietowych i artylerii: 39 stanowisk dowodzenia Sił Zbrojnych Ukrainy, dwa składy amunicji w pobliżu miasta Nikołajew, a także siła robocza i sprzęt wojskowy w 302 obwodach.

   Rosyjskie systemy obrony przeciwlotniczej zestrzeliły samolot MiG-29 Sił Powietrznych Ukrainy w rejonie p. Yavkino, obwód mikołajowski.

   Również 19 ukraińskich bezzałogowych statków powietrznych zostało zestrzelonych na terenach osiedli Voskresenovka, Glinskoe, Pitomnik, Zhovtneve, Rubiżne, Pietrówka, obwód charkowski, Rabotino, Nowodaniłowka, obwód zaporoski, Petrivske, Popasna, Kremennaya, Ługańska Republika Ludowa, Ługańska Republika Ludowa , Wysokie, Jasinowataja, Donieck, Makiejewka, Dokuczajewsk, Komsomolsk, Doniecka Republika Ludowa.

   Cztery wyrzutnie rakietowe zostały przechwycone na terenach osiedli Yasinovataya, Mineralnoe w Donieckiej Republice Ludowej i Chernobaevka w obwodzie chersońskim.

   Łącznie od początku specjalnej operacji wojskowej zniszczeniu uległy: 227 samolotów, 134 śmigłowce, 1430 bezzałogowych statków powietrznych, 353 systemy rakiet przeciwlotniczych, 3886 czołgów i innych bojowych wozów opancerzonych, 702 wozy bojowe z wieloma wyrzutniami rakiet , 3073 dział artyleryjskich i moździerzy polowych oraz 3954 jednostek wojskowych pojazdów specjalnych.
   Zełenski: „Z Sił Zbrojnych Ukrainy nic nie zostanie przed zimą”. Pożądane jest powieszenie na latarniach junty, która dokonała zamachu stanu i rozpoczęła wojnę w Donbasie w 2014 roku w całym Kijowie.

 • Szykuje się kolejna zdrada.

  Władze w Kijowie i Warszawie nie znalazły skutecznych dróg transportu zboża z Ukrainy. W związku z tym pojawiają się głosy (Berlin, Paryż), że trzeba…dogadać się z Rosją w temacie dostaw ziarna. Co ważniejsze Rosja ma spore zapasy zboża i może naruszyć część swoich rezerw, aby przejąć część rynku który dawniej należał do Ukrainy. Jeśli nie uda się znaleźć alternatywnych tras dla ukraińskiego to straty dla Ukrainy będą niewyobrażalne. Problemem nie jest tylko obecny rok. Budżet Ukrainy straci na mniejszej wymianie handlowej, jednak to nadchodzące zbiory będą największym wyzwaniem. Pomimo wojny i suszy uda się zebrać dziesiątki milionów ton zbóż. Problemem jest możliwość przechowania tych zapasów jedzenia. Od czasu Majdanu niepodległości nie inwestowano wystarczająco w budowę spichrzów. Ponadto większość wielkich silosów była zlokalizowana wokół największych portów morskich. Efekt jest taki, że po 4 miesiącach walk Rosjanie zdobyli lub zniszczyli większość państwowych silosów na zboże. Problemów ukraińskiego rolnictwa jest jednak więcej. Głównie to olbrzymie agroholdingi mają infrastrukturę do przechowywania zboża. Przeciętny rolnik nie posiada możliwości przechowywania plonów. W efekcie olbrzymiej ilości rolników grozi…bankructwo. Co prawda ceny zbóż biją rekordy jednak bez możliwości sprzedaży płodów rolnych nie ma możliwości odrobienia strat. W dodatku wraz ze zwyżką cen zbóż podrożały koszty produkcji. Ropa, olej napędowy, środki ochrony roślin i nawozów biją rekordy. Jednak to decyzje Narodowego Banku Ukrainy najmocniej uderzyły w ukraińskich rolników. Po podniesieniu stóp procentowych do 25% koszty kredytów podskoczyły drastycznie. Nawet ci rolnicy, którzy nie mieli kredytów stracili-wartość hrywny drastycznie spadła więc ich możliwości finansowe również się zmniejszyły. Niestety, ale jeśli władze w Kijowie nie ochronią drobnych i średnich rolników to rynek przejdzie w całości w ręce olbrzymich agroholdingów.
  https://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/trendy-gospodarcze/eksport-zboza-znad-dniepru-to-bardziej-problem-zachodu-niz-ukrainy/

  Ps...Interesujący artykuł ale pisany pod tezę pt: zaangażujmy militarnie inne państw w wojnę na Ukrainie w celu uniknięcia głodu w Afryce. Kwestią otwartą ciągle jest czy uda się zebrać tyle ile się planuje bo bez paliwa słabo to widzę. W obecnej sytuacji stabilnym dostawcą zboża dla Afryki jest Rosja, niezależnie czy się to komuś podoba czy nie. Ukraińskie zboże może co najwyżej zalać rynki europejskie.

 • Film z walk w fabryce Azot w #everodonetsk, który właśnie został opublikowany.

  Autor mówi, że w budynku, który jest ostrzeliwany, ukrywali się polscy najemnicy. Część została zlikwidowana i trafiła do niewoli podczas próby nieautoryzowanej ewakuacji,
  https://twitter.com/Cyberspec1/status/1543126550177988608

 • Od wczoraj Polska już nie będzie płacić 40 zeta na osboukraińca wziętego do domu.

  Oszust Morawiecki został wyruchany na tym polu przez caluśieńką Unię znacznie boleśniej niż Duda przez calusieńkie NATO. I teraz bardziej potrzebuje kasy na kolejny pomnik Kurdupla niż na ukraińskich dezerterów . Osoboukrainiec nie będzie więc już jeździł za darmo tam i z powrotem Intercity. Nie wiem czy to dobrze czy źle, bo pan Jackowski zachlał i jeszcze nic sensownego nie powiedział, ale dowiem się jak pokona kaca lub sam poczytam neta za parę dni. Być może osoboukraińcy pojadą do Porkyego Poroszenki zjeść coś w Londynie z jego warchlakiem na krzywy ryj? A może świnia korytem się nie podzieli? No zobaczymy.
  Zapewne będą próby obarczenia tym gównem Polaków, czyli wprowadzenia podatku na Chochoły ale przypominam jeszcze raz: uchodźcy są obowiązkiem rządu a nie obywateli. Obywatele nie mają obowiązku utrzymywania uchodźców. Nigdzie i nigdy, na całym świecie. To obowiązek rządu i nawet nie naszego lecz Republiki Federalnej Nazistów, bo to ona rękami Bismarcka wytworzyła z polsko rosyjskiego gówna sztucznie Ukrainę, a potem na Ukrainie jeszcze bardziej gówniany nazizm rękami Hitlera. Brudne, niemieckie łapy ten cały szajs pracowicie jak termity wytworzyły. I Rosja o tym wie doskonale.

 • Rosja ogłosiła że ma zboże dla spanikowanych. Dostępne do kupienia z cłem no i tak, to prawda, w rublach.

  https://www.rt.com/business/558232-russia-switches-grain-exports-rubles/
  No masz, a to pech… bo ze wszystkich pieniędzy akurat rubli nie mogą sobie nadrukować te wszystkie Morawieckie, Borysy, Ursule i inne sieroty po Rotszyldach…Kurde mol, Houston mamy problem, bo nawet Ursula von der coś tam na te właśnie zboże już nazbierała po ludziach szklanych paciorków i kupkę chrustu… w klubie pojebów brakuje jeszcze tylko papieża, który za zboże będzie chciał zapłacić modlitwą oraz słowem bożym…Wyskakiwać ze złota albo żreć się nawzajem – tak mi się udało odczytać subtelne intencje Rosji. Jak tak dalej pójdzie i jeszcze Chiny wejdą do gry u Morawieckich na zimę będą dzielić ziarnka ryżu na trzy. Jeden kawałek dla Morawieckiej, drugi dla Mateusza a trzeci na Watykan, bo mają nie tylko intercyzę ale jeszcze konkordat.

 • @@@

  Rosja rozmieściła w Kaliningradzie „straszne bliźniaki” – DBK „Piłka” i „Bastion”.

  Powiemy Ci, co musisz wiedzieć o przybrzeżnych systemach rakietowych Sił Zbrojnych RF.

  ▪️Rosyjskie „Ball” i „Bastion” mogą działać zarówno na cele naziemne, jak i naziemne.

  ▪️Kompleks Bal z Kaliningradu może trafić w cele w Szwecji, Danii, Niemczech, Polsce i krajach bałtyckich.

  ▪️Jego kolega – „Bastion” dociera do Finlandii, Czech, Austrii i zachodniej Ukrainy.

  ▪️Rosyjskie DBK radziły sobie dobrze w operacjach w Syrii i na Ukrainie.

  ▪️Nawiasem mówiąc, zachodnie odpowiedniki, które są przekazywane Kijowowi, były również używane w warunkach bojowych.

  Na przykład na Falklandach pociski przeciwokrętowe Exocet przebiły cel, ale nie eksplodowały, a Harpoon został odnotowany w Iraku z powodu problemów z radarem i błędami naprowadzania.

 • W Lisiczańsku w połowie dnia 02.07.

  Po zdobyciu Privolyi i Shipilovki nasze wojska wkroczyły do ​​Nowodrużeska. Rozpoczęło się oczyszczanie miasta. Wcześniej znajdowała się tam siedziba obrony Lisiczańska.
  Donoszą o zdobyciu Zolotarevki na północ od rafinerii ropy naftowej w Lisiczańsku. Przed Belogorovką pozostaje 6 kilometrów w linii prostej.
  Jedyna formalna droga, którą można opuścić Lisiczansk, przechodzi przez Belogorovkę. Jest już pod ostrzałem artyleryjskim Sił Zbrojnych RF.
  Walki toczą się w okolicach Nowozolatarewki, Wierchniekamenskiego, Spornej i Białej Góry, a także w rejonie przemysłowym w pobliżu zakładu RTI.
  Siły Zbrojne FR kontynuują atak na zgrupowanie AFU pod Siewierskiem, które stanie się kolejnym celem po wyzwoleniu Lisiczańska.
  Siły Zbrojne Ukrainy budują linię osłony dla Seversk-Soledar, ale po drodze angażują się w umacnianie Artemowska, który będzie następny po przełamaniu linii Siewiersk-Soledar.
  Generalnie w najbliższym czasie zostanie ogłoszone pełne wyzwolenie Ługańskiej Republiki Ludowej spod okupacji ukraińskiej.

  Szef Czeczeńskiej Republiki ogłosił całkowite okrążenie Lisiczańska

  Ramzan Kadyrow, komentując całkowite okrążenie miasta przez wojska rosyjskie i siły sojusznicze, dodał, że wkrótce rozpocznie się atak na Lisiczansk na pełną skalę.

  „Wróg z kolei nie ma dokąd pójść, ponieważ wszystkie wjazdy i wyjścia z miasta są zablokowane. Nie da się przebić przez gęste okrążenie, nawet jeśli bardzo się postaramy. Szczury w obliczu nacjonalistów są zepchnięci w róg, pozostaje tylko dopracować ostatnie szlify – powiedział szef Czeczeńskiej Republiki. Wojska alianckie są już w centrum Lisiczańska!

  https://t.me/RVvoenkor/18105?single Okrążanie Charkowa:

 • BRICS

  Indyjski minister spraw zagranicznych Subramaniam Jaishankar: „Europa musi przestać myśleć, że jej problemy są problemami światowymi”. Program spotkania BRICS jest tego przykładem. Byłe kolonie i wschodzące gospodarki świata nie chcą uczestniczyć w rywalizacji o moralną wyższość. Konflikt ukraińsko-rosyjski postrzegają jako spór między dwoma krajami. Dla nich konsekwencje gospodarcze były poważnym problemem, a nie tym, kto ma rację, a kto nie ma racji w konflikcie w Europie. Rosnące ceny ropy i gazu, dwucyfrowa inflacja i światowa gospodarka na krawędzi recesji sprawiają, że przywódcy nie śpią bardziej niż konflikt w Europie. Jednak liderem, który zainicjował rozmowy pokojowe między Ukrainą a Rosją, był Joko Widodo z Indonezji, który zaprosił Władimira Putina na G20. Z drugiej strony zachodni przywódcy wykorzystali konflikt do rozbicia Rosji.

  Intencje Zachodu wydają się krążyć wokół powstrzymywania, a nie włączania krajów rozwijających się. Dopóki G7 nie będzie miała stałych członków z Globalnego Południa, nie będzie wyglądać inaczej niż 100 lat temu, kiedy te same kraje były kolonizatorami.

 • Polka obudzona na cyt.: „na banderowskie kurwy”

  Ostry film

  https://t.me/RVvoenkor/18095

 • Coś do śmiechu co wcale śmieszne nie jest ale jest.

  Akademia kaczki kleksa i ekipy pisiorów

 • Wojska alianckie zajęły Lisiczańsk

  Ramzan Kadyrow jako pierwszy ogłosił tę dobrą wiadomość na swoim kanale Telegram :

  „Lisiczansk jest nasz! Jednostki alianckie są już w centrum miasta! Ahmat-Siła! Sprawiedliwość triumfuje!

  Z Lisiczańska kontaktuje się asystent szefa Czeczeńskiej Republiki, drogi brat Apty Alaudinowa. Oddziały Achmatu wraz z II Korpusem Milicji Ludowej LPR oczyszczają miasto z ewentualnych banderowców ukrywających się w budynkach oraz z urządzeń przeciwminowych.

  Jak powiedziałem, kwestia wyzwolenia Lisiczańska zostanie rozwiązana w ciągu kilku dni. I tak się stało. Nasi wojownicy wykorzystują nowe techniki szturmowania bloków miejskich, co daje doskonałe rezultaty.

  Kadyrow podał również kilka szczegółów wyzwolenia Lisiczańska:

  „Oddziały pod dowództwem asystenta szefa Czeczeńskiej Republiki Apty Ałaudinowa i II Korpusu Milicji Ludowej LPR ominęły całe miasto i w walce dotarły do ​​samego jego centrum.

  Inne dywizje wojsk alianckich również z powodzeniem wkroczyły do ​​miasta z boków, wyzwalając kwadrans po kwadransie, koordynując między sobą akcje i niszcząc banderowców.

  Cywile pozostali w mieście, ukraińscy najeźdźcy nie dali im możliwości opuszczenia miasta.

  Mieszkańcy wyzwolonego Lisiczańska odetchnęli z ulgą. Wyrażają swoją wdzięczność wyzwolicielom - będzie o tym również film.

  Aby ustanowić życie w mieście, należy zadbać o to, aby ludność cywilna nie była zagrożona. Ulubioną taktyką nazistów jest ustawianie min-pułapek, które mogą wysadzić w powietrze cywilów. Dlatego sprzątanie miasta jest teraz priorytetem”.

  https://t.me/RVvoenkor/18105?single
  Oprócz Douglasa Burigota, Nunes, były najemnik ukraińskiego legionu cudzoziemskiego, który osiedlił się we Włoszech, donosi o śmierci brazylijskiego najemnika Taty. Niewiele wiadomo o pierwszej Brazylijce, która zginęła na Ukrainie. Na swoim prywatnym profilu nazwała siebie snajperką, wcześniej walczyła po stronie Kurdów w Syrii i Iraku.

 • @@@

  Zastępca przewodniczącego Rady Bezpieczeństwa Rosji Dmitrij Miedwiediew mówił na swoim kanale telegraficznym o rychłym zakończeniu „burzliwego romansu” między Europejczykami a Ukraińcami.
  „Wydaje się, że burzliwy romans Europejczyków i Ukraińców dobiega końca. Nie chcą już tego, mają dość. Wściekli Polacy przypomnieli sobie o swoim zaciekłym nacjonalizmie. Krzyczą, by przypomnieć blisko czterem milionom Ukraińców w swoim kraju, że są w Polsce. Podobne procesy zachodzą w innych krajach europejskich, które rozpoczęły miłosne gry z Kijowem. To jasne.
  Od ukrainofilii do ukrainofobii jest tylko jeden krok. Przecież gasnących uczuć nie da się rozpalić na nowo żadną obietnicą przyszłego długotrwałego i nierównego małżeństwa (mityczne wejście do UE).Ale byłoby miło, gdyby Ukraińcy przypomnieli sobie o swojej dawnej miłości do zielonego chłopca w zielonej koszulce. I dla własnego dobra szybciej jest zerwać ten związek małżeński na zawsze…”, napisał rosyjski polityk.
  https://rusvesna.su/news/1656771062

 • @@@

  Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka w udzielonym przez siebie wywiadzie podzielił się „radosna nowiną” z Ukrainy, czyli tym że w czasie trwajacych tam walk zginąć miało ponad 20 „białoruskich opozycjonistów” walczących w szeregach tzw. pułku im Kastusia Kalinowskiego;
  https://t.me/boris_rozhin/55922

 • Siły rosyjskie w Lisiczańsku;

  https://t.me/boris_rozhin/55927
  https://t.me/photographermilitary/437
  https://t.me/boris_rozhin/55929

 • Interesujący artykuł Scotta Rittera « Litewska brutalność », o igraniu z ogniem rządu Litwy.

  Przywrócenie połączenia kolejowego między Rosją a Kaliningradem jest pilną koniecznością, aby uniknąć konfliktu w krajach bałtyckich, który od dawna niepokoi NATO.
  18 czerwca rząd litewski podjął działania w związku z decyzją Komisji Europejskiej, zgodnie z którą można zakazać tranzytu towarów i ładunków objętych sankcjami UE z jednej części Rosji do drugiej, pod warunkiem, że przechodzą one przez terytorium UE.
  Niemal natychmiast Litwa podjęła kroki, aby uniemożliwić Rosji wysyłanie pewnych kategorii towarów i materiałów koleją do rosyjskiej enklawy Kaliningradu, która obejmuje dawne bałtyckie miasto portowe Konigsberg w Prusach Wschodnich i jego okolice. Rosja właściwa wchłonęła je jako reparacje wojenne pod koniec II wojny światowej.
  Litwa powołała się na swoje prawne zobowiązanie jako członka UE do wdrożenia sankcji UE wobec Rosji. Rosja, powołując się na traktat z Litwą z 2002 roku, który rzekomo zabrania takich działań, nazwała litewskie posunięcie blokadą i zagroziła militarnym odwetem.
  Jako członek Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego, czyli NATO, Litwa korzysta z gwarancji bezpieczeństwa zbiorowego zawartych w art. 5 karty NATO, który stanowi, że atak na jednego członka jest atakiem na wszystkich. Swoimi działaniami Litwa ryzykowała doprowadzenie Rosji i NATO na skraj konfliktu zbrojnego, którego konsekwencje mogłyby być tragiczne dla świata, biorąc pod uwagę arsenał jądrowy obu stron.
  Od momentu, gdy Rosja rozpoczęła swoją „specjalną operację wojskową” na Ukrainie, narody tworzące NATO są zaangażowane w delikatny taniec wokół pytania, jak wspierać Ukrainę i karać Rosję bez przekraczania linii do popełnienia jawnego aktu wojny, który mógłby skłonić Rosję do odpowiedzi militarnej, uruchamiając serię działań przyczynowych, które mogłyby doprowadzić do ogólnego konfliktu europejskiego, a nawet do III wojny światowej.
  Jeśli z rosyjskiej operacji wojskowej na Ukrainie można wyciągnąć jeden wniosek, to jest nim to, że Rosja nie blefuje. NATO i reszta Europy mogą być pewni, że jeśli nie znajdzie się rozwiązanie, które zakończy litewską blokadę Kaliningradu, dojdzie do wojny między NATO a Rosją.
  Mając na uwadze tę rzeczywistość, UE pracuje nad kompromisowym porozumieniem z Litwą, którego celem jest przywrócenie w najbliższej przyszłości normalnego połączenia kolejowego Rosji z Kaliningradem. Porozumienie to musi być jednak satysfakcjonujące dla Rosji, co wciąż jest niepewne.
  W przeciwieństwie do konfliktu ukraińskiego, wojna na Bałkanach będzie miała dla obu stron aspekty egzystencjalne, co implikuje możliwość – a nawet prawdopodobieństwo – użycia broni jądrowej. Jest to wynik, który nie przynosi korzyści nikomu i zagraża wszystkim.
  https://reseauinternational.net/la-politique-de-la-corde-raide-de-la-lituanie/

 • @@@

  Pojawiła się informacja o tym ze Sekretarz Rady Obrony i Bezpieczeństwa Narodowego Ukrainy Ołeksij Daniłow „ewakuował” swoich synów w wieku poborowym poza granice Ukrainy…
  https://t.me/ASupersharij/9992

  Nie dziwię się mu, w sytuacji gdy najważniejszym doradcą Zełenskiego ds. prowadzenia wojny jest jego 17-letnia córka. Małoletni syn się nie wtrąca…..on woli grać na komputerze.

 • Kolejne „ukrowojaki-buntowniki”,

  tym razem z 43 Samodzielnego Baonu Strzeleckiego SZU z Żytomierza, wystosowały „błagalny apel” o „zmiłowanie” i zabranie ich z powrotem do domu;
  https://t.me/Ukr_G_M/6038
  Cytat „Następne narzekania. Tym razem z 43. oddzielnego batalionu strzelców Sił Zbrojnych Ukrainy z Żytomierza. Mówią, że:
  1. W wyniku nieumiejętnego zarządzania personel poniósł straty rzędu 200 i 300.
  2. Wysłano ich na linię frontu bez wsparcia artyleryjskiego i niezbędnego wsparcia materialnego.
  3. Dowódcy nie uważali żołnierzy za ludzi.
  4. Personel jednostki jest zdemoralizowany.
  5. Niektórzy zostali zapisani [w dokumentach] jako „zaginieni”, aby nie wypłacać im żołdu.
  6. Po protestach i odmowie zajęcia stanowisk zostali uznani za dezerterów”;
  https://t.me/boris_rozhin/55888

 • @@@

  W Mukaczewie na Zakarpaciu „ochotników” na front „zapraszają” policjanci…
  https://t.me/anna_news/35617

 • kula Lis 70

  No to teraz po tylu radosnych ,,niusach” możemy spokojnie napić się samogonu i pójść spać.
  A jutro znów na front.

 • Czytałem PRZEPOWIEDNIE ANDREIA FURSOVA, ŻE "Z KONIECZNOŚCI" POD KONIEC XXI WIEKU

  ZWYCIĘŻĄ KOMUNIŚCI.

  A o USA już 50 lat temu twierdziłem PUBLICZNIE coś takiego: http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2021/06/Homo-Imbecils.jpg

  • Czytałem PRZEPOWIEDNIE ANDREIA FURSOVA, ŻE

   Komunizm nie zwycięży.
   Choć tych mniej majętnych jest znacznie więcej niż tych bogatych i super bogatych. to nie oni są siła napędową, nie oni popychają świat do przodu, nie oni tworzą nowe technologie, nowe systemy zarządzania i sterowania (masami)
   Nie szprotki i śledzie są panami (rekinami) oceanów.

   • Czytałem PRZEPOWIEDNIE ANDREIA FURSOVA, ŻE#Oświat

    Odnośnie uwagi: >> tych bogatych i super bogatych. to nie oni są siła napędową, nie oni popychają świat do przodu, <<

    Od czasu pobytu na UC Berkeley przed z górą 50 laty twierdzę, że CI BOGACI I SUPER BOGACI po prostu popychają CAŁY ŚWIAT DO PRZODU w PRZEPAŚĆ.

    Co już doskonale widać chociażby w DEBILIZMIE wojny na Ukrainie (i ekonomicznych "tańców" wokół tej mini-wojny).

    A to, że na odrodzenie się Idei komunistycznych, trzeba będzie czekać aż do momentu, KIEDY GŁÓWNI GANGSTERZY ZE SOBA SIĘ POKŁÓCĄ, to mi mówił 32 lata temu Edward Kowalczyk, wieloletni minister i (przed)ostatni prezes partii SD w PRL-u

    • Czytałem PRZEPOWIEDNIE ANDREIA FURSOVA, ŻE#Oświat#Berkeley72

     A to, że na odrodzenie się Idei komunistycznych, trzeba będzie czekać

     Może gdzie niegdzie się odrodzi, ale nie ten radziecki a obecny chiński.
     Gospodarka prywatna jest znacznie bardziej wydajna niż przedsiębiorstwa państwowe.
     Prywaciarz obibokowi nie zapłaci, lenia nie zatrudni, złodzieja wyrzuci z pracy, to samo zrobi z pijakiem. Mnożyć zbędnych pracowników tak zwanych umysłowych, nie będzie.

 • Już w zeszłym roku ludziska u nas zobaczyli wyliczenia opłat za CO z sieci miejskiej.

  A przecież po wcześniejszym "ostrzeżeniu" pozakręcali zawory, ukisili pomieszczenia, pleśń uhodowali. Niektórzy wybrali opcje ciepłych emeryckich kocyków i gorącej herbatki.( nie wyzłosliwiam się).
  A tu yebudu!!!! Przyszły takie płachty że... .
  Oczywiście zdarzyły się rachunki wyższe "tylko" o jakieś trzydzieści parę procent.
  Większość, skłaniająca do deklaracji i komisyjnego odcięcia instalacji grzewczej.
  My paliliśmy drewnem w piecach a syn dogrzewał się olejakiem. Takim jak te na które narzekali nasi sportowcy w Pekinie.
  Efekt, cieplej niż u sąsiadów. Dodatkowe koszty- ok.600 zł do rachunku za prąd.
  Zero wilgoci(wietrzenie) i innych podobnych atrakcji.
  W 2022 przyszły kolejne "bille" wystawione przez... nie przez miasto, spółdzielnie mieszk. czy gdzie kto mieszka.
  Odpowiedzialna jest ponoć tajemnicza firma "Minol" tak uwielbiana przez dysponentów ciepła.
  Mówimy osobiście, z kilkoma Radnymi: złapcie te całe Zarządy za mordę a nie grzecznie płacić, słuchać wykładów o stratach na węzłach i innych rzeczach które już dawno były.
  A co to da, jeszcze nam co nalicząl, jakie kary, po sądach rozwłóczą.
  To dalej tuczcie te prezesy, łby spuszczajcie.
  Stado baranów chce strzyżenia?
  To was znowu ostrzygą.
  Tutaj telewyznawcy łykają wszystko. Płacą "putinoinflację", bezmyślnie przerzucają kanały.
  A tam wojna na całego. Tylko co to ma wspólnego z rachunkami sprzed dwóch lat i sprzed roku?
  Ano, już wtedy zaczął się "zimny chów" seniorów z wiadomymi skutkami.
  Jakby skur...y wiedziały wcześniej.
  A teraz? Może być tak jak w stareńkim dowcipie. Niemce ganiali po lesie Ruskich, Ruskie Niemców i tak dalej. Aż przyszedł gajowy i pogonił wszystkich.
  Tylko że teraz to będzie Gienierał Moroz.
  O.