Co sie dzieje w Rosji

Bez zmian na Kremlu, bez zmian na froncie, bez zmian w polityce. Jednym słowem wszystko dobrze.

A tak ogólnie to same sukcesy i zapowiedzi dalszych sukcesów. 
(Są jeszcze tacy co w to wierzą.)
Zwycięstwo jest nasze, znaczy się ruskie. 
(Są jeszcze tacy co w to wierzą.)


Klęska  Ukrasiny i zachodu co nie potwierdzają poniższe filmy z YT

Jak to na wojence bywa, rabunki, gwałty, podpalenia, zabójstwa.
Nie ważne jakie armie i gdzie walczą, wszedzie ten sam rodzaj zbrodni.

Oświat

Oświat - Rozum drogowskazem Praca chlebem Prawda orężem

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

1.57

liczba ocen: 14

 • dalsze sukcesy (kogo?)

 • "Co sie dzieje w Rosji"

  -----------------------------
  Ano dzieje się to co wcześniej zaplanowano. Nie chodzi tylko o anihilację banderssyństwa i części Rosjan na wschodzie banderlandu. Chodzi także o gotowanie eurkołchozowej i amerykańskiej żaby.
  Wniosek?
  To musi potrwać aby doszło do oczekiwanego efektu.

 • Autor

  Z powodu bariery językowej nie słucham rosyjskojęzycznych analityków politycznych. Ale z opisów ich ekspertyz (zarówno prowojennych jak też antywojennych) publikowanych skrótowo na neonie wynika, że wszyscy oni w swych narracjach jedynie ślizgają się powierzchni problemów. Tak jakby istniała jakaś zmowa milczenia w kwestii ustalenia genezy zaistniałej sytuacji. Chodzi mi o to że nie próbuje się nawet ustalić takich zasadniczych faktów, jak:
  1. Kto na Ukrainie dał dyspensę na szeroką działalność ruchom neobanderowskim, chodzi o nazwiska tych którzy w rządzie Ukrainy stworzyli odpowiednie ku temu ustawy, względnie zakazali (zaniechali) ścigania takich ruchów.
  2. Kto finansował i nadal finansuje te ruchy ( potrzebne nazwiska i nazwy sponsorów)
  3. Kto wydał ustawę o ściganiu na wschodniej Ukrainie obywateli posługujących się językiem rosyjskim), czyli kto zasiał tę sztuczną intrygę między Ukrainą a Rosją.
  4. Kto stworzył w wyniku z powyższej intrygi organizacje separatystyczne na wschodzie Ukrainy.
  5. Kto sponsorował powyższe organizacje separatystyczne i kto dostarczał im cały czas broń (cały czas chodzi o konkretne nazwiska).
  6. Przez które banki przepływały kapitały na powyższe cele.
  7. Czemu nie próbowano obnażyć tej hucpy z judzeniem jednych na drugich i ewentualnie załagodzić sprawy przy pomocy organizacji międzynarodowych.
  Trudno mi sobie wyobrazić aby wszyscy ci "analitycy/eksperci" byli na tyle naiwni aby nie domyślać się o co tak na prawdę w tej ustawce wojennej chodzi, tym bardziej że całe ich narracje sypią się jak choinka po trzech królach w zestawieniu z podstawową logiką.

  • Autor#Nibiru

  • Autor#Nibiru

   Polityka, to cały szereg kombinacji, planów, działań, zwodów.
   Polityk który tego nie uwzględnia, który pozwala sobie na zaniechania, który nie reaguje na niekorzystne dla siebie i dla państwa działania, ma w następstwie to na co zasłużył.

  • Autor#Nibiru

   Nibiru: "Tak jakby istniała jakaś zmowa milczenia w kwestii ustalenia genezy zaistniałej sytuacji. Chodzi mi o to że nie próbuje się nawet ustalić takich zasadniczych faktów". -

   --- Te fakty są opisywane przez wielu blogerów, także przeze mnie, np.
   Ad 3 - pomajdanowy premier Arsenij Jaceniuk;
   Ad 4 - powstały oddolnie jako bunt przeciw faszyzmowi i obrona przed pomajdanowym kijowskim reżimem;
   Ad 5 - omawiał to szef DRL Aleksandr Zacharczuk, co znalazło się na moim blogu - a więc przejęte zostały w Donbasie arsenały broni.

   Na te pytania można, a właściwie trzeba, odpowiedzieć nader obszernie. To było na bieżąco omawiane w licznych tekstach.

  • Autor#Nibiru

   Drogi Nibiru. punkty 4,5.6 są wynikiem realizacji punktów 1,2,3. Nie ująłeś oderwania Krymu co było bezpośrednim efektem/następstwem masakry w Odessie wg wnikliwych obserwatorów. Nie wspomniałeś o zakazie posługiwania się językami węgierskim i polskim przez te dwie mniejszości.

  • Autor#Nibiru

   Na większość tych pytań odpowiedzią jest Igor kołomyjski . Sponsorzy to jak zwykle wall street

 • Sołowjew

  Nie wiem jakie były jego poprzednie programy, z tych które zamieściłem wynika, że nie wie iż zwycięstwa a także klęski w sporej części są zasługą wodza naczelnego.
  Innymi słowy jaki Putin taka i jego armia ( po reformie), jaka armia takie i jej ,,zwycięstwa"
  Jak widać panie Sołowjew, nie wystarczy wydać rozkaz. Trzeba było najpierw sprawdzić faktyczny stan tej armii

  • Sołowjew#Oświat

   Armia jest w miarę gotowa logistycznie i technicznie tylko w krajach które mają interwencje zbrojne wpisane w doktryny polityczne. W pozostałych krajach, szczególnie po okresach dłuższego pokoju, na wydatkach na armię po prostu się oszczędza, bo to najmniej widać. Tak więc, ktoś kto służył w wojsku w jednym z krajów "pozostałych" to zauważył zapewne, że z deklarowanych w inwentaryzacji jednostek sprzętowych tylko może połowa nadaje się do natychmiastowego użycia. Reszta to sprzęt: oczekujący na części, które w wielu wypadkach nigdy nie nadejdą, przestarzały, który może się nadać wyłącznie na miejscu i do ćwiczeń, sprzęt do którego amunicja jest przeterminowana i nie ma decyzji aby ją zutylizować i zrobić miejsce na nową. Ponadto występuja braki wykwalifikowanych zawodowych mechaników i operatorów, gdyż wolą oni pracować w sektorze prywatnym niż w dla armii. Nie mówiąc o degeneracji kadry dowódczej, która obrosła w tłuszcz i woli pracować z domu. Z taką właśnie armijną "spuścizną" ustawiono na przeciw siebie Rosjan i Ukrańców aby się napierdalali na śmierć i życie.

 • film

  Okres rewolucji bolszewickiej i próby utworzenia państwa ukraińskiego.
  To raczej film historyczny a nie propagandowy,, zdaje mi się że co najmniej 4 odcinki. Dość nudny, ale jak ktoś chce wiedzieć w temacie Ukrainy więcej to niech obejrzy.

 • bez butów

  Ostatnio słyszałem, ze Rosja dogadała się z Iranem na produkcje dronów. Ponoć już Rosjanie mają irańskie projekty, co ważniejsze podzespoły i na początku przyszłego roku zacznie się produkcja dronów na pełna parę.
  Do tej pory nie wiedzieli, że są na świecie drony.
  No to coś się może na froncie ruszy.
  Tu na Neonie już czytam 174 zapowiedz zbliżającej się zwycięskiej ofensywy wojsk rosyjskich.
  Mają niektórzy zapał do tych zapowiedzi, najpierw pisali że będą kotły, później, że wielkie bitwy, na konice 300 tyś. nowych dobrze wyszkolonych sałdatów przeważy szale zwycięstwa i mała wpadka. Batalion 500 świeżo zmobilizowanych dostał trzy łopaty do o,kopania się i wpadł pod ogień.
  Ktoś napisał – pobili się o te łopaty czy co?
  Kolejny batalion poszedł na front bez łopat.
  Butów też nie dostali.
  Czemu nie dostali butów?
  No w mordę, na bosaka przecież nie będą się kopali.

 • wojna wietnamska

  Przed laty w polskich mediach czytałem, że straty w starciach powietrznych nad Wietnamem , był zniszczony jeden amerykański odrzutowiec na 10 rosyjskich zestrzelonych Migów.
  Jak podają to Rosjanie?

  • wojna wietnamska#Oświat

   "Przed laty w polskich mediach czytałem, że straty w starciach powietrznych nad Wietnamem , był zniszczony jeden amerykański odrzutowiec na 10 rosyjskich zestrzelonych Migów. Jak podają to Rosjanie?"

   Nie wiem co podają Rosjanie, poniżej co podają Amerykanie (Wietnam Północny raczej nie posługiwał się lotnictwem, głównie używał obrony przeciwlotniczej, bardzo skutecznie.) Proporcje były odwrotne, Amerykanie stracili 3744 samolotów na 170 Migów (i helikopterów) północno-wietnamskich.

   "In total, the United States military lost in Vietnam almost 10,000 aircraft, helicopters and UAVs (3,744 planes,[3] 5,607 helicopters[2] and 578 UAVs[1] ).

   The Republic of Vietnam lost 1,018 aircraft and helicopters from January 1964 to September 1973.[4] 877 Republic of Vietnam aircraft were captured at war's end (1975)[5] Of the 2750[6] aircraft and helicopters received by South Vietnam, only about 308 survived (240 flew to Thailand or US warships[7] and 68 returned to the United States[8]).

   The United States, along with their allies (The Republic of Vietnam, South Korean, Australian, Thailand, New Zealand), lost about 12,500 aircraft, helicopters and UAVs.

   North Vietnam lost 150 – 170 aircraft and helicopters. "

   Żródła:


   Dark Eagles: A History of the Top Secret U.S. Aircraft (1999). Peebles Curtis. Presidio Press. P.39

   Roush, Gary. "Helicopter Losses in the Vietnam War" (PDF). Vietnam Helicopter Pilots' Association. Archived (PDF) from the original on 29 October 2008. Retrieved 9 October 2008.

   Assessing the Wars Costs. Colonel Donovan. Vietnam Magazine, April 1996

   Correll, John (2004). The Air Force in the Vietnam War (PDF). The Air Force Association. p. 26. Archived from the original (PDF) on 23 December 2016. Retrieved 10 October 2019.

   Toperczer, Istvan. MiG-21 Units of the Vietnam War. Osprey 2001, No. 29. pp. 80–81

   South Viet Nam Airforce — VNAF — Equipment. GlobalSecurity

   Air War Vietnam Plans and Operations 1969–1975. Elizabeth Hartsook, Stuart Slade. 2013. P.463

   South Viet Nam Air Force – VNAF – Aircraft Deliveries. Global Security

   • wojna wietnamska#Oświat#Pedant

    Będąc w USA trafiłem w księgarni na album ze zdjęciami z wojny w Wietnamie.
    Pamiętam jedno ze zdjęć pokazywało lotnisko amerykańskie, a na nim w szeregu zniszczonych kilkadziesiąt samolotów.
    Wyglądało to jakby zostały zniszczone poprzez atak rakietowy przez wietnamskich partyzantów.
    Na zamieszczonym filmie Rosjanie informują, że w walkach powietrznych Wietnamczycy mieli więcej zestrzeleń amerykańskich samolotów jak własnych strat.